Całuj albo zabij

Tłumaczenie: Halina Boniszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Górska na Świecie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stapis
Kiss or kill : confessions of a serial climber
978-83-61050-00-1
literatura faktu
Iza

Zbiór doskonałych felietonów ekstremalisty i punka. Bunt, prowokacja, egoizm, talent, skrajność - takie m.in. określenia przychodzą do głowy po lekturze tej doskonałej książki o wspinaniu ekstremalnym tego wybitnego, amerykańskiego wspinacza.

źródło opisu: Wydawnictwo Stapis, 2008

Daniel Reluga | 2014-01-18
Przeczytana: 2010 rok

Jest to w mojej opinii jedna z najlepszych książek o tematyce górskiej jakie czytałem. Felietony w niej zawarte i podejście autora do Alpinizmu Ekstremalnego dają mi potężny zastrzyk motywacji. Podczas czytania wypisałem z niej również wiele wartościowych cytatów. Polecam wszystkim i podziwiam autora za dokonania, odwagę i całokształt osobowości.

Iza | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Książka jest dobrym przykładem historii osoby, która poświęciła wszystko swojej pasji i ideom, które wyznaje. Mark wyraża wiele swoich poglądów na temat stylu wspinania, mediów, które rozprawiają na temat wspinaczki, więzi z innymi ludźmi, jakie go łączą (z kobietami, rodzicami i współwspinaczami). Pisze o górach, które pokonał, w taki sposób, że człowiek ma wrażenie, że razem z nim właśnie wisi na ścianie, w blasku wschodzącego słońca i któremu spadł przed chwilą czekan ;)

Jednakże jedynym dla mnie minusem książki, jest właśnie osoba Marka. Po jej przeczytaniu nie lubię tego faceta, nie podoba mi się jego patrzenie na świat, że nikt poza nim nie zna się na wspinaczce, że wszyscy to amatorzy i on jest jedynym na tym świecie, który trzyma się starych zasad i wprowadza coś nowego do wspinaczki. Że jest cyniczny to mało powiedziane. Pod koniec książki można jednakże znaleźć parę przebłysków samokrytyki i miłych słów na temat innych ludzi.

Mimo wszystko polecam książkę osobom, które...

Klara | 2016-08-01
DreK | 2016-07-31