Obrączka ze słomy

Wydawnictwo: Anta
Sabinka

Po zamknięciu cieszącego się niesłabnącą popularnością sześciotomowego cyklu "rodzinnego" pisarka puściła się na hazard k olejnej wielkiej literackiej przygody. Ta przygoda to "Ukłon w stronę cienia". Rozpoczyna się "Obrączką ze słomy" opowiadającej dzieje niezwykłej, zakazanej wojennej miłości, która wbrew wszystkiemu i wszystkim dopadła młodziutką Polkę oraz niemieckiego żołnierza. Dwójka...

Dwójka młodych ciśnięta przez wojnę na dwie strony barykady nienawiści, mimo wrogości, mimo przepaści mimo szalejącej wokół pogardy, wbrew logice i bez liczenia się z czymkolwiek zaplątuje się w występny romans.
Czym się skończy ? Czy bohaterka przeniesie swą miłość przez wojenne płomienie? Czy Walter przeżyje i pozostanie jej wierny? Czy po latach da się wciąż jeszcze odnaleźć uczucie kochanego mężczyzny?

źródło okładki: Google.pl

Dona | 2013-03-25
Przeczytana: 24 marca 2013

"Obrączka ze słomy" to historia młodzieńczej miłości Polki i Niemca w czasie trwania II wojny światowej. Anna Maria pokochała niemieckiego żołnierza , Waltera wbrew wszystkim i wszystkiemu co ją otacza. To "zakazana miłość" czasu wojny, niesamowicie trudna w okupowanej Polsce.
Miłość, której nie może zaakceptować rodzina i przyjaciele; miłość, która trzeba ukrywać przed otoczeniem.
Polecam każdemu, kto chce poczytać o tym, co nazywamy prawdziwą, nieznającą granic, miłością.
Bardzo wzruszająca historia, godna polecenia. W kolejce czekają pozostałe części serii "Ukłon w stronę cienia" , gdzie mam nadzieje znaleźć odpowiedź , jak potoczyły się losy tej zakazanej miłości.

allison | 2011-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Czytało mi się tę książkę z przyjemnością, chociaż początek nie zapowiadał się zbyt interesująco. Potem jednak coś drgnęło...:)
Ciekawie pokazana jest zakazana miłość Polki i Niemca, jednak nie podobał mi się mały chaos w retrospekcjach - czasem trzeba było przeczytać kilka stron, by zorientować się, że akcja się cofnęła i do którego momentu w życiu bohaterów.
Zakończenie zaintrygowało mnie jednak na tyle, że zamierzam sięgnąć po dalsze części trylogii.

agpela | 2013-08-13
Przeczytana: lipiec 2013

Miłość w czasach okrutnych - czasach nieludzkich... II wojna światowa, ona Polka, on Niemiec - czy to ma szansę na szczęśliwy finał?
"Obrączka ze słomy" to pierwsza powieść z cyklu "Ukłonu w stronę cienia", w której odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie ma.
W kolejnych: "Krzew tamaryszku", "Nie wierzę w powroty" i "Motyl z perłą" dalsze dzieje miłości, która nie powinna się zdarzyć, miłości Annemarie i Waltera...

Katia | 2013-05-30
Przeczytana: 28 maja 2013

Refleksyjne, nostalgiczne, poruszające.. Czekam na kolejne tomy.

BeataBrzezińska | 2016-07-13
Monika | 2016-03-31