Mistrz

Wydawnictwo: Otwarte
The Noticer
Ag2S

„Mistrz” to niezwykła opowieść, która odmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. Została przetłumaczona na dwadzieścia języków i stała się międzynarodowym bestsellerem. Teraz Ty możesz poznać sekret Jonesa. Najlepsze dopiero przed Tobą!

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2010

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/mistrz-2/

Wizzi | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Niewielka książeczka, której zadaniem jest dodanie ludziom odwagi, uzmysłowienie im jak wielkie znaczenie ma nadzieja oraz to że nigdy nie można się poddać. Trzeba walczyć do końca i bronić swojego życia. Początkowo książka bardzo mi się spodobała, ale z czasem zrobiło się tego za dużo i po prostu zaczęło mnie to męczyć. Mimo wszystko polecam, bo książka bardzo życiowa ;)

Ag2S | 2011-06-03
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Cudowna, cieplutka, rozgrzewa jak gorące winko w chłodne, zimowe wieczory;)

„Mistrz” to bardzo ciekawa i niewątpliwie zmuszająca do refleksji książka. Napisana prostym, przystępnym językiem, a słowa głównego bohatera dające zaufanie, są niezwykle cenne i pomocne.

Ta książka jest dla wszystkich!!
Dla tych, którzy wierzą w potęgę podświadomości, jak również dla tych, którzy nie toleruje tych wszystkich rad zawartych w poradnikach dotyczących rozwoju osobistego i pozytywnego myślenia. Nie musimy odbierać jej jako podręcznika samodoskonalenia.
„Mistrz” może być po prostu intrygującą historią, zbiorem opowiadań o ludziach, którzy zbłądzili i nie wiedzą co dalej. Wśród przedstawionych opowieści na pewno znajdziemy postawy podobne do naszych oraz sytuacje zbliżone do tych, jakie nam się zdarzyły, bądź w jakich sami się kiedyś znajdziemy. I dzięki tej książce możemy odkryć wskazówki jak należy postąpić, jak dalej żyć.

Szczerze polecam każdemu poszukującemu swojej drogi, błądzącemu...

Lenalee | 2010-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Andy Andrews jest autorem powieści i poradników oraz pisarzem cenionym w całej Ameryce. Jego najgłośniejsza książka „Siedem darów” („Seven Decisions that Determine Personal Sucess”) została okrzyknięta bestsellerem przez „New York Timesa”, „The Wall Street Journal”, „USA Today” i Amazon.com. Sam autor jest również, jak podaje notka o autorze na okładce książki, rozchwytywanym specjalistą od szkolenia i motywowania pracowników w wielkich korporacjach. Prowadził on również wykłady dla czterech prezydentów USA i żołnierzy w amerykańskich bazach wojskowych na całym świecie oraz dla wielu międzynarodowych organizacji. Nie można ukryć tego, że informacje te robią wrażenie, jednak nawet one nie byłyby w stanie przekonać mnie, gdyby ktoś mi powiedział, jak bardzo spodoba mi się ta książka.

„Mistrz” to opowieść, która przedstawia nam historię małego, nadmorskiego miasteczka. Pewnego dnia pojawia się w nim tajemniczy mężczyzna, przedstawiający się, jako Jones. Nikt nie wie, kim on jest,...

kasandra_85 | 2011-04-29
Przeczytana: kwiecień 2011

enga | 2010-10-22
Przeczytana: 12 października 2010

W tej książce zaintrygowały mnie najpierw okładki. Książka wydana jest w dwóch wersjach kolorystycznej – tej, którą mam opublikowaną tutaj i pomarańczowej. Zobaczyłam je na profilu wydawnictwa i zachęciły mnie do przeczytania opisu książki, który brzmi tak:

Nie obawiaj się! Jesteś dokładnie w tym miejscu, w którym masz być. Tak, trudno w to teraz uwierzyć. Możesz osiągnąć to, czego tak bardzo pragniesz. Najważniejsze, w którą pójdziesz stronę. Najlepsze dopiero przed Tobą. Pewnego dnia w małym nadmorskim miasteczku pojawia się tajemniczy mężczyzna, Jones – dla jednych włóczęga, dla drugich wędrowiec. Taszczy wielką walizkę, czasem kogoś zagadnie. Wybiera smutnych, nieszczęśliwych i zdruzgotanych ludzi. Mówi: „Chodź tu bliżej, do światła”. Potem życie każdego z nich się zmienia. A po kilku dniach… „Mistrz” to niezwykła opowieść, która odmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. Została przetłumaczona na dwadzieścia języków i stała się międzynarodowym bestsellerem. Teraz Ty...

magda | 2010-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2010

"Mistrz" (ang. "The Noticer") pióra Andy'ego Andrewsa trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości wydawnictwa Otwarte.

Ta książka to unikatowe połączenie literatury pięknej z podręcznikiem samodoskonalenia. Autor, ustami Jonesa, stawia trudne pytania i udziela nie mniej trudnych odpowiedzi. Dodatkowo na samym końcu książki znajdziecie pytania, których zadaniem jest pomóc Wam uzyskać nową perspektywę.

Kim jest Jones, zwany przez jednych Garcią a przez innych Chenem? Co sprawia, że pojawia się u boku mieszkańców nadmorskiego miasteczka dokładnie w chwili, gdy znajdują się w bardzo ciężkim położeniu życiowym i są o krok od podjęcia trudnej decyzji, lub po prostu nie wiedzą, co dalej począć... "Jestem mistrzem w obserwowaniu - wyznał - Taki mam dar. Jedni potrafią pięknie śpiewać, drudzy szybko biegać, ja zaś potrafię zauważać rzeczy, których inni nie dostrzegają, mimo, że większość z nich znajduje się na wyciągnięcie ręki. - Staruszek odchylił się, oparł rękami o ziemię i zadarł głowę -...

Alina | 2010-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2010

"Mistrza" można czytać na dwa sposoby - albo jako powieść, albo jako poradnik "jak żyć". Ta druga wersja, o wiele lepiej zauważalna, może irytować nadmiarem dobrych rad, jakie często znajdujemy w książkach Paulo Coelho. Jednak... Andy Andrews pisze zupełnie inną bajkę.

Jones wędruje po świecie ze swoją nieodłączną walizką, spotyka ludzi, którzy są na skraju podjęcia tragicznej decyzji, po czym zaczyna z nimi rozmowę. Niemal zawsze tak samo, środek dialogu się różni, ale koniec... jest taki, jak być powinien. Jones pomaga narratorowi książki - Andy'emu - po czym znika. Jones zawsze znika.

Oczywiście mamy do czynienia z oczywistościami (dobór słów celowy ;)), ale z własnego doświadczenia wiem, że je właśnie najtrudniej zauważyć i zastosować w życiu. Jones zmusza ludzi do popatrzenia na wszystko z innej perspektywy i odkrycia złotego środka, który pozwoli naprawić życie i nastawienie do niego. Znaleźć jakiś drobny cel, poprawić stosunki z ludźmi.

I nade wszystko - książkę czyta się...

Mirella | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

"Mistrz" to naprawdę mistrzowska książka ! Jest niezwykłym pocieszeniem w trudnych chwilach,wspiera na duchu i przemawia w bardzo prosty sposób do czytelnika.Nie bez powodu Andy Andrews jest autorem międzynarodowego bestselleru,który byłam zaszczycona przeczytać.Szczerze mówiąc nie lubię książek,które pouczają na zasadzie monologu,długiego wywodu na jakiś temat.To nie dla mnie.Do mnie trafiają rady przekazane w umiejętny sposób,wplecione w różne historie a zarazem w jedną wielką historię Andy'ego ,który pisze przez całą książkę o swoim spotkaniu z Jonesem.To właśnie ten sposób do mnie trafia i przemawia do głębi !

Po przeczytaniu siedziałam w zadumie i zastanawiałam się nad tym co ta książka wniosła do mojego życia,a wniosła wiele,popatrzyłam na nie z odpowiedniej perspektywy.Bo najlepsze dopiero przede mną.. ;)

Salma | 2011-09-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Bardzo przyjemna książeczka do poczytania w słoneczne popołudnie, z mrożoną herbatą pod ręką. Mówi mądrze o rzeczach ważnych, w przyjemny sposób wywołując uśmiech na twarzy. Działa uspokajająco i kojąco. Sprawia, że oddech staje się powolny i rytmiczny. Najlepiej dawkować równomiernie i systematycznie, efektywnie dążąc do końca. Świetny pomysł na prezent dla osoby, którą kochamy i cenimy.

tajemniczeksiazki | 2015-10-01
Przeczytana: 2015 rok

W jednym z niewielkich nadmorskich miasteczek zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Otóż - po rozmowie z pewnym staruszkiem problemy mieszkańców nagle znikają, a oni sami wiodą odtąd szczęśliwe życie.
Sytuację komplikuje jednak fakt, iż niestety nikt nie potrafi powiedzieć, kim jest owy starzec i dlaczego domaga właśnie im.
Splot przypadkowych zdarzeń i zniknięcie starca powoduje panikę, którą powstrzymać może tylko jedna osoba...
"Mistrz" to niewątpliwe arcydzieło. Sięgając po książkę nie sądziłam, że tak bardzo mi się spodoba. Jak zwykle trafiłam na nią przez przypadek i zaczęłam czytać od razu, więc kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać, bo opisy na okładkach celowo nie zdradzały zbyt wiele.
Jednakże - z każdą kolejną przeczytaną stroną moja fascynacja tą historią była coraz większa i większa, osiągając możliwie najwyższe szczyty.
Bowiem - z pozoru banalna opowieść o starcu zmieniającym życie przypadkowo napotkanych ludzi brzmi tak nieprawdopodobnie, a wręcz bajkowo.
Na...