Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji twojego życia

Okładka książki Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji twojego życia Andy Andrews
Okładka książki Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji twojego życia
Andy Andrews Wydawnictwo: Esprit literatura piękna
The Traveler's Gift: Seven Decisions That Determine Personal Success
Esprit
2015-09-15
2015-09-15
Jakub Brola
Jakub Brola

Okładka książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
Życie na pełne... Jan Kaczkowski, Pio...
Okładka książki Po schodach do nieba Betty J. Eadie, Curtis Taylor
Po schodach do... Betty J. Eadie, Cur...
Okładka książki Idź własną drogą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka
Idź własną drogą Marek Kamiński, Joa...

Jak być szczęśliwym? Jak odnosić sukcesy w życiu? Ta książka daje bardzo prostą odpowiedź na te pytania - poprzez podjęcie decyzji i wierność im. Po części rady zawarte w książce są oczywiste, a po części odkrywcze... Jeśli chcesz być prawdziwie szczęśliwy, wolny i zrealizowany, a czujesz, że to niemal niemożliwe, przeczytaj tę książkę, a potem uwierz w niemożliwe...

ZAPRASZAM
po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com

Lubicie poradniki? Te typowe przepisy, na szczęście i w ogóle udane życie, zawarte na jakichś dwustu stronach? Ja nie, choć chyba żadnego nigdy nie czytałam, jednak pozostawmy to bez komentarza. Nienawidzę, gdy ktoś mówi mi, co mam robić, więc z pewnością ten gatunek nie wpasowałby się w moje gusta.

,,Słuchasz, ale nie słyszysz. Szukaj mądrości. Szukaj jej. Mądrość czeka, by ją gromadzono."

,,Sekretu wędrowca" - pozwólcie, że skrócę sobie odrobinę tytuł - nie zaliczymy do poradników, choć niezaprzeczalnie można zauważyć w nim elementy tego gatunku. Autor nie narzuca nam swojego zdania, lecz subtelnie i mądrze wyjaśnia każde swoje stanowisko.

David Ponder jest dorosłym mężczyzną i boryka się z dość powszechnymi problemami. Co jednak różni go od reszty strapionych ludzi? Ano to, że te wszystkie problemy dopadły go naraz. Reakcja głównego bohatera jest zupełnie normalna - powoli, w miarę niepowodzeń, załamuje się.
Kiedy dochodzi do apogeum, postanawia popełnić samobójstwo. Samochód uderza w drzewo, a David wyrusza w podróż, która przyniesie mu siedem ważnych spotkań z niezwykle mądrymi osobami.

,,Jeśli nawet tysiąc osób podziela głupie przekonanie, ono wciąż jest głupie."

Andy Andrews był doradcą czterech prezydentów USA. Teraz pomaga innym ludziom dobrze przeżyć swoje życie. I wiecie co? Naprawdę świetnie mu to wychodzi.

Nie potrafię wyrazić w słowach, jak bardzo mądrym człowiekiem jest autor tejże książki. Sposób w jaki dobiera słowa i przedstawia swoje myśli po prostu zachwyca i sprawia, że chce się więcej. Warsztat Andy'ego Andrews'a stoi na wysokim poziomie, aczkolwiek pisarz kieruje tę lekturę do wszystkich ludzi, więc spokojnie, treść przyswaja się z łatwością.

,,(...) jeśli przejmujesz się tym, co ludzie o tobie myślą, to większą wiarę pokładasz w cudzych opiniach niż we własnych przekonaniach."

Halo, halo, nie zrozum mnie źle. To nie jest książka na dwa podejścia. ,,Sekret wędrowca" zmusza do refleksji niemal nad każdą stroną. Osobiście oddawałam się im z przyjemnością i godzinami rozmyślałam o tym, co autor mi przekazał. Nie zmienia to jednak faktu, iż przeczytanie tej powieści zajęło mi sporo czasu. Kochany Czytelniku, nie nastawiaj się więc na szybką lekturkę.

,,Pytasz, czy wierzę, że Bóg stoi po mojej stronie? (...) Dużo bardziej interesuje mnie, czy to my stoimy po stronie Boga."

Jakiś czas temu czytałam inną książkę tego autora - ,,Mistrza". Z tego co wiecie, także bardzo mi się podobała. Ponadto mogę rzec, iż dzieła Andy'ego Andrews'a mają w sobie niezwykłą moc. Dodają Czytelnikowi skrzydeł, sprawiają, iż wierzy we własne możliwości i motywują do tego, aby osiągać swoje cele. Pokazują, że każdy zasługuje na szczęście oraz pomagają odnaleźć sens istnienia.

,,Papa powtarza, że strach nie sprawdza się w roli dłuta, którym moglibyśmy wyrzeźbić naszą przyszłość."

Podróżując razem z bohaterem, poznajemy kilka znaczących postaci. Zdradzę Wam, iż są to osoby, które zapisały się w kartach historii na wiele lat. Jednak autor podchodzi do nich z drugiej strony i ukazuje, jako zwykłych zjadaczy chleba - mających problemy i zero pomysłów na ich rozwiązanie. To zabrzmi trochę wrednie, jednak myśl, iż ktoś wpadł w jeszcze większe tarapaty niż Ty, jest w pewien sposób pocieszająca.

Andy Andrews z łatwością nawiązuje kontakt z czytelnikiem. Za pomocą pióra przelewa w niego swoją energię i motywuje do działania. W tej historii, po raz kolejny, pokazuje piękno życia i prawdziwe wartości. Dzięki takim książkom naprawdę docenia się swoją obecność na tym świecie.

,,A jedynym wypróbowanym sposobem na uniknięcie krytyki jest nic nie robić i być nikim."

,,Sekret wędrowca" to wspaniała i dająca do myślenia historia. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej - sięgnij po nią, a na pewno osiągniesz ukojenie duszy. Powieść-poradnik Andy'ego Andrews'a wspiera lepiej niż nie jeden przyjaciel. Serdecznie polecam!

ZAPRASZAM
po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com

,,Słuchasz, ale nie...

"Davidzie, cierpisz na powszechną przypadłość. Słuchasz, ale nie słyszysz. Szukaj mądrości. Szukaj jej. Mądrość czeka, by ją gromadzono. Nie można jej wymienić lub sprzedać. Jest nagrodą za pilność i tylko gorliwi ją odnajdą. Leniwi,w tym głupcy,nigdy nawet nie podejmą się poszukiwań. I choć mądrość pozostaje dostępna dla wielu, osiągają ją nieliczni. Szukaj mądrości. Znajdź ją, a osiągniesz sukces i satysfakcję. "

Twórczość Andrewsa poznałam już jakiś czas temu dzięki książce pt. "Mistrz" (recenzja). Już od pierwszych stron owej powieści autor skradł moje serce i z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej okazji, dzięki której przeczytam jego inne publikacje. Kilka dni temu udało mi się trafić na najnowszą pozycję A.Andrewsa pt. "Sekret Wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji w Twoim życiu ".

Andy Andrews to czołowy amerykański mówca i motywator, pracujący dla największych korporacji świata - jak np. firma Apple.
Jego powieść pt. "Mistrz" w kilka dni stała się bestsellerem na całym świecie i sprzedała się w kilkumilionowym nakładzie. W listopadzie 2015 roku nakładem Wydawnictwa Esprit ukazała się w Polsce kolejna jego publikacja pt. "Sekret Wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji w Twoim życiu. ".

"Mój przyjacielu - uśmiechnął się Kolumb - jeśli przejmujesz się tym, co ludzie o Tobie myślą, to większą wiarę pokładasz w cudzych opiniach niż we własnych przekonaniach. Żałosny jest człowiek,którego los zależy od sądów i kaprysów innych. Zapamiętaj sobie,że jeśli obawiasz się krytyki,życie upłynie Ci na bezczynności. "

David Ponder w wieku trzydziestu lat osiągnął wszystko to,co powinien : wraz z piękną Elen i ich córeczką Jenny tworzą szczęśliwą rodzinę, a dobrze płatna praca daje mu możliwość ciągłego rozwoju własnych ambicji. W ślepej pogoni za pieniądzem i własnym ego zapomniał jednak o jednym : zapomniał o udanym,prawdziwym życiu.
Splot nieoczekiwanych zdarzeń (choroba córeczki,nagła utrata pracy) powodują u niego ciężką depresję, z której nie jest w stanie się wydostać. Pewnego dnia emocje biorą górę nad rozsądkiem i David postanawia skończyć ze sobą...
Na szczęście istnieją jednak ludzie, którzy w kilka chwil potrafią zmienić wszystko...

"Sekret Wędrowca" to jedna z najpiękniejszych książek, jakie udało mi się przeczytać w moim życiu. Szczerze pisząc - po lekturze "Mistrza" po cichu liczyłam na to, iż ta pozycja będzie kolejnym bardzo udanym dziełem autora i na szczęście nie myliłam się. Jest to bowiem przepiękna opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, napisana przystępnym lecz przecudownym językiem.
Sugerując się tytułem książki można odnieść wrażenie, iż jest to kolejny poradnik uczący nas, jak żyć wedle wcześniej wymyślonych przez kogoś wskazówek. Z tego miejsca zapewniam Was jednak, że powieść ta w żaden sposób nie jest poradnikiem. Książka ta nie dyktuje nam żadnych warunków - to my sami musimy zdecydować o naszej przyszłości.
Seria spotkań głównego bohatera z najróżniejszymi postaciami pokazuje inne,zupełnie nieznane mu dotąd życie i to właśnie dzięki nim autor uczy nas, że miłość i akceptacja samego siebie jest najważniejsza w drodze do osiągnięcia pełni szczęścia. Jednakże - nauka ta nie jest w żaden sposób na siłę narzucona,bowiem czytelnik tak samo,jak bohater musi zrozumieć, że to właśnie jego czyny decydują o tym, kim jest i gdzie się znajduje.
Jak już wyżej wspomniałam - powieść napisana jest lekkim,lecz przepięknym językiem. Już dawno nie czytałam tak dobrze ubranej w słowa historii i myślę, że głównie za to należą się autorowi wielkie gratulacje. Co rusz można przeczytać szczere i bardzo mądre zdania, które każdorazowo skłaniają do refleksji.

"Prędzej, czy później każdy człowiek o silnej osobowości staje przed próbą charakteru. Człowiek honoru,który doświadcza niesprawiedliwej krytyki,powinien pamiętać, że żadne oszczerstwo nie ostoi się wobec nagiej prawdy. A jedynym wypróbowanym sposobem na uniknięcie krytyki jest nic nie robić i być nikim. "

"Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji w Twoim życiu " to ponadczasowa treś, zawierająca wiele cennych wartości. Nie omieszkam się szczerze i z ręką na sercu polecić ją każdemu, bowiem każdy zasługuje na spotkanie z tak dobrą i wartościową lekturą.

„Sekret wędrowca” to, tak jak poprzednia książka Autora, powieść – poradnik. Przedstawia wspaniałą i zadziwiającą historię, w której odkrywa przed nami piękno życia, cel każdego istnienia i drogę do szczęścia.

Książka w prosty sposób przemawia do czytelnika, jest cudownym pocieszeniem i potrafi wesprzeć na duchu w trudnych chwilach. Posiada w sobie wielką siłę, która zapewnia nam wewnętrzną moc, daje motywację do działania i skłania do refleksji nad przewrotnością życia.

Czytanie tej książki było dla mnie ogromną przyjemnością.
Polecam gorąco na rozgrzanie duszy i ciała :)

Co za nudziarstwo... I to coś ma takie oceny? Nie wiem, kto to czyta.
Bla, bla, bla (dla mnie to jest to samo, co w tej super ocenianej pozycji)

Co za nudziarstwo... I to coś ma takie oceny? Nie wiem, kto to czyta.
Bla, bla, bla (dla mnie to jest to samo, co w tej super ocenianej pozycji)

• Ebooki
  • Rozwój

Andy Andrews Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji twojego życia Zobacz więcej