Czyściciel

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jonathan Quinn". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
The Cleaner
978-83-247-1471-1
Ag2S

Jonathan Quinn, pracownik tajemniczego Biura, to zawodowy szpieg i „czyściciel”, usuwający ślady po sekretnych działaniach różnych organizacji, także i rządowych. Kto próbuje go zabić i morduje jego kolegów z Biura? Co jest warte takich zbrodni? Tropy wiodą z USA przez Wietnam do Berlina. W rozwiązaniu straszliwej zagadki (chodzi o biologiczny zamach terrorystyczny przeciw muzułmanom) pomaga Quinnowi piękna Orlando…

deana | 2015-10-31
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 31 października 2015

Moim pierwszym wrażeniem było, że włączyłam telewizor i trafiłam na środek jakiegoś serialu sensacyjnego. Trwa któryś tam odcinek, stały widz zna bohaterów więc pewnych rzeczy mu się już nie tłumaczy. Sam wie z kontekstu a reszta musi się domyślać. Chociaż i tak tło nie jest aż tak ważne. Najważniejsza jest ta jednak sprawa, na której oparty jest akurat ten odcinek. Dlatego byłam bardzo zdziwiona gdy okazało się, że ,,Czyściciel" to pierwszy tom przygód Jonathana Quinna.

Nasz bohater jest agentem wynajmowanym do zadań specjalnych. Ma za zadanie ,,sprzątać" po akcjach tajemniczego biura: zaciera ślady, sprawia, że ciała znikają i nikt nie zadaje niewygodnych pytań. Ostatnie zadanie jednak się komplikuje (a jakże!) a Quinn zostaje wciągnięty w aferę o zasięgu międzynarodowym.

,,Czyściciel" to idealna książka na leniwy wieczór. Sprawnie napisana sensacja, obfitująca w dramatyczne zwroty akcji, pościgi, śledztwa, mnóstwo krwi i strzelanin. Świetnie się to czyta dzięki wartkiej...

Roman Dłużniewski | 2017-01-08

Takie czytadło na leniwe popołudnie. Autor nie wysilał się specjalnie. Tak, akcja jest wartka, strzelają, uciekają, ale to za mało aby książka naprawdę wciągnęła. Raczej do zapomnienia.

Loony_lunatic | 2011-04-26
Przeczytana: 28 lutego 2011

Lektura była prawdziwą przyjemnością. Szybka, wartka akcja, nagłe zwroty akcji, ciekawa, niekiedy zaskakująca fabuła. The Cleaner to dobra sensacyjna książka. Pościgi, strzelaniny, zasadzki, spisek na skale międzynarodową to wszystko i jeszcze więcej można w niej znaleźć.

miękko | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Naprawdę fajnie poprowadzona intryga, sensowna, nieoczywista. Bohaterowie mają sens i głębię psychiczną, ładnie są poprowadzeni, ich zachowania są spójne, a decyzje rzeczywiście z czegoś wynikają - to jeden z moich ulubionych aspektów tej pozycji.

Poza tym jest to po prostu fajny, wciągający kryminał/thriller/sensacja, czyta się to jednym tchem i od razu ma się ochotę sięgnąć po więcej i ja zamierzam tak właśnie zrobić.

Polecam wszystkim, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z sensacją i spodobała im się choć trochę - "Czyściciel", wydaje mi się, powinien odpowiadać każdemu, nawet tym, którzy na co dzień nie czytują sensacji czy thrillerów.

grzecho | 2012-11-08

Nie powiem by książka czymś zaskakującym w swoim gatunku, ale myślę że całkiem śmiało można po nią sięgnąć. Mamy szybką akcję, broń, pościgi, strzelaninę, raczej szablonowo - rodem z amerykańskich filmów akcji.

Mariusz | 2013-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

"Czyściciel" czyli coś w rodzaju: to już było, ale poznajcie moją wersję.

Moją uwagę przykuła oczywiście okładka, do zakupu zachęciły napisy i blurb. Jednakże, na tym moja fascynacja powieścią Battles'a się kończy. Owszem, nie można mu zarzucić zwiększania objętości maszynopisu zbędnymi opisami, bo akcja naprawdę rozwija się szybko. Nie można również powiedzieć, że używa męczącego języka, bo ten akurat jest dość barwny. Na plus działają również bohaterowie, gdyż nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać po ich zachowaniu.

Męczy natomiast sam styl.
Dziwne zdania, czasami jakby wyrwane z kontekstu, powtarzające się wyrazy, które spokojnie można było zastąpić innymi. Sceny walk i "pościgi", których wcale nie ma tak wiele - zaledwie jeden i nie za specjalny - napisane jakby bez weny. Poza tym błaha fabuła - nawet, jeśli trzyma w napięciu, - to jest to powielenie dziesiątek innych powieści i ekranizacji. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wzorowana na Jamesie Bondzie,...

emindflow | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

Nie porwało mnie. Prawdopodobnie w założeniu miała to być powieść sensacyjna, ale wyszło tak sobie. Pogmatwana akcja, ale mało wciągająca. Spokojnie można sobie darować.

MaRtA | 2014-06-23
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Fajna pozycja, godna polecenia.

Arkalion | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Książka mi się podobała.Zachowuje tempo nie za szybkie,nie za wolne w sam raz do zagłębienia się w tego typu sensacyjną literaturę. Postacie bohaterów odtworzone dość starannie ,akcja logiczna i linearna,beż żadnych kontrapunktów w przeszłości.Nie jest to literatura wysokich lotów,można,że powiedzieć wagonowa.

magda857 | 2012-08-25
Przeczytana: sierpień 2012

Wartka akcja, w związku z tym bardzo szybko się czyta. Błyskotliwy główny bohater wzbudza same pozytywne uczucia mimo wykonywanej profesji.

Fabuła - może nie jakoś bardzo oryginalna, ale trzyma w napięciu.

Dobrze napisana książka. Nie ma zbędnych opisów, niemal każde zdanie posuwa akcję do przodu.

Ogólnie polecam do pocztytania sobie w autobusie lub na plaży .