Niebieska strefa

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Albatros
Blue zone

Kate Raab, podejmuje dramatyczne poszukiwania zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca, który został objęty programem ochrony świadków. Aby go odnaleźć, musi poznać sekrety programu i odkryć mroczną przeszłość taty. Agenci uczestniczący w programie ochrony świadków używają określenia „niebieska strefa” na oznaczenie stanu najwyższego zagrożenia, kiedy nowa tożsamość świadka jest zagrożona lub została odkryta. Gdy świadek opuścił bezpieczną kryjówkę, zerwał kontakt z agentem prowadzącym lub nie wiadomo, w jakim miejscu przebywa. Kiedy oficjalnie nie wiadomo czy żyje.

Raven | 2014-04-18

Całkiem niezła. Dobra. W pewnych sprawach zaskakująca w innych nieco przewidywalna. Choć w tym drugim zapewne chodzi o to, że jak się już przeczytało kilka książek o podobnej tematyce to zwyczajnie idzie się pewnych spraw domyślić. Zwraca się uwagi na pewne szczegóły, które dość często schematycznie powtarzają się w książkach, te delikatne wskazówki. Raz, drugi i za trzecim już pozostaje tylko "wiedziałam, że tak będzie!".
Nie zmienia to jednak faktu, zresztą jak już pisałam, że było (przynajmniej dla mnie) kilka zaskakujących faktów, ciekawych zwrotów akcji. Ogólnie czyta się bardzo szybko, myślę, że to też zasługa krótkich, zazwyczaj dwu-trzy stronowych rozdziałów.
Sądzę, że warto sięgnąć po te pozycję książkową w wolnej chwili - poczytać o losach Kate Raab, której życie okazało się jednym, wielkim kłamstwem.

Inteneus | 2014-02-20
Na półkach: Beletrystyka, Przeczytane

Książka bardzo słaba. Fabuła przewidywalna i denne dialogi. Plus "cudowne" zakończenie.

Hendoslaw | 2013-09-16
Przeczytana: 16 września 2013

Po prostu dobra. Ciekawa fabuła, postacie, zwroty akcji, miejsce, ale bez rewelacji. Czytając brakowało iskry. Szybko można się domyśleć głównego wątku i dlaczego tak jest, a nie inaczej. Polecam, ale dla mnie to był tylko kawałek ciasta. Dla innych to może być całe ciasto.

Kate Raab to normalny naukowiec, wiodący normalne życie. Wszystko się zmienia gdy jej ojca aresztuje FBI. Gdy jej ojciec znika, a pilnujący go agent ginie, życie Kate zmienia się całkowicie i wszystko czym było może się okazać, że jest czymś innym.

magdalena | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Nie spodziewałam się,że taka niepozorna pozycja aż tak mnie wciągnie. Bardzo dobry kryminał, liczne zwroty akcji, wartka narracja i główna bohaterka, której aż chce się kibicować w dojściu do prawdy o swojej rodzinie. Naprawdę warto przeczytać.

Patrycja k | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Dobra książka sklaniająca do zastanowienia się jakie byloby Twoje życie, gdybyś musiał zmienić tożsamośc, miejsce zamieszkania, całe życie, ponieważ ktoś z rodziny całe życie Cię okłamuje.... Swiadomość, że ktos na Ciebie poluje przyprawia o dreszcze. Dobry thiller, polecam

Jak dla mnie książka była fajna, jednak w porównaniu np. z "Czarnym przypływem" jest gorsza. Ale warto ją przeczytać, polecam. :)

Ilona | 2013-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2013

trzyma w napięciu, ale w trakcie czytania można się domyślać zakończenia, ale warto przeczytać..

Henioo | 2015-09-02
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Zaskakująco ciekawa i atrakcyjna książka, szybko się ją czytało.
Nie do końca sensacja, czy też thriller, ale też po części książka obyczajowa, mówiąca trochę o rodzinie, o więzach rodzinnych, o uczuciach.
Fajna, polecam. Taka akurat na lato, na wakacje.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-28