Jestem tu, przy Tobie

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-060-3
beletrystyka, kultura
Kamila

Ola, dziewczyna o silnej osobowości i niezwykłej wrażliwości, za cel życia obiera pomoc ludziom. Pragnie rozproszyć ich smutek, ulżyć w cierpieniu, przywołać uśmiech na twarzy. Jednak gdy rozpada się jej rodzina, traci grunt pod nogami. Zaczyna rozumieć, że nie da się do końca zapomnieć o sobie. Spotkanie z Markiem, uroczym i tajemniczym mężczyzną, wywołuje zamieszanie w jej życiu. Uczucie, które się w niej budzi, jest zaskakujące, potężne, porażające. Ale to ktoś inny sprawi, że zmieni się wszystko, zmieni się całe jej życie.

RedHead | 2011-03-25
Na półkach: Oddam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2011

Mieliście kiedyś, że zamiast spędzić miło czas przy książce, męczyliście się przy niej? Ona was nudziła i nie pozwalała dalej przez siebie brnąć, odpychała od siebie i myśleliście aby sięgnąć po coś innego? Takie właśnie uczucia miałam czytając ''Jestem tu, przy tobie''. Z opisu wydawało mi się to świetną pozycją, w późniejszym czasie już nie bardzo.

Ola jest dziewczyną po wielu przejściach, ma wiele kompleksów, ale każdemu służy pomocą. Żyje nie dla siebie, ale dla innych. Pomaga im, bierze ich winy na siebie, nie myśląc zupełnie o sobie, swoich pragnieniach. Wiele w życiu przecierpiała i to właśnie przez ludzi, ale w dalszym ciągu chce im pomagać, nadstawiać się za nich.
Dziewczyna mimo swojej dobroci jest strasznie irytującą postacią. Nie ma własnego zdania, użala się nad sobą, uszczęśliwia wszystkich, sama nie będąc szczęśliwą.
Gdy spotyka Marka, dla którego zrobiłaby wszystko, w jej sercu budzi się miłość i gdy zaczyna się między nimi układać, coś nagle zaczyna się psuć. Para...

czerwiec7 | 2015-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2015

Zrezygnowałam po paru stronach...Rzadko mi się to zdarza, ale...Może nie doceniam, moze nie moje upodobania.

Klaudyna Maciąg | 2011-06-03
Przeczytana: 18 marca 2011

Zadziwiająca jest ta książka! Napisana pięknym, plastycznym językiem, pełna wzruszeń i radości. Optymistyczna i ponura jednocześnie. Dobra i zła. Pełna skrajności, przez co niezwykle trudna w ocenie. Jedno jest jednak pewne - warto się z nią zapoznać.

Ola żyje w swoim zamkniętym świecie - uparcie walczy z demonami przeszłości, próbuje oswoić kompleksy i do każdego wyciąga pomocną dłoń. Życie nigdy jej nie oszczędzało, ale dziewczyna nie poddaje się i żyje tak, aby uszczęśliwiać wszystkich wokół. Z wyjątkiem siebie... Otoczenie ma ją za przewrażliwioną dziwaczkę. Nie można się im dziwić - wewnętrznie rozbita bohaterka wciela się w rolę poczciwej samarytanki, ale w swej nachalnej dobroci niejednokrotnie przekracza wszelkie granice. Uzurpuje sobie prawo do przyjmowania na siebie cierpienia innych, płacenia za ich błędy i zgrywania adwokata, ochroniarza, psychologa i Bóg wie jeszcze kogo. Jak myślicie, czy takie uszczęśliwianie wszystkich na siłę jest metodą dobrą? Bo mnie ta postawa...

Małgorzata Chabzda | 2013-09-24
Przeczytana: czerwiec 2013

Dziewczyna o silnej osobowości i niezwykłej wrażliwości, za cel obiera pomoc ludziom. Jednak gdy rozpada się jej rodzina, traci grunt pod nogami. Spotkanie z Markiem, uroczym i tajemniczym mężczyzną, wywołuje zamieszanie w jej życiu.

sonia | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2011

Nie przebrnęłam. Żadko się to zdarza, ale nie dałam rady, potwornie się wynudziłam, podchodziłam kilkakrotnie, dawałam czas, ale nic to nie dało :(

Niestety nie dałam rady przebrnąć do końca. Książka mnie znudziła i nawet nie interesowało mnie co wydarzy się dalej. Może jeszcze kiedyś spróbuję choć na pewno nieprędko.

Bookworm | 2012-10-12

Poza okładką nie umiałabym napisać nic dobrego, więc... na tym zakończę.

Madzia | 2011-06-29

Męczyłam się z nią.... Koszmar !

meryku | 2016-11-18
Przeczytana: 31 stycznia 2015