Notatki stopą pisane. Życie bez ograniczeń

Tłumaczenie: Renata Włodek
Wydawnictwo: WAM
Footnotes
83-7318-050-8
Kinqa

Jest to historia życia niezwykłej osoby. Autorka i bohaterka tej książki, urodziła się bez rąk i z dużą wadą jednej nogi. Dzięki stałej pomocy rehabilitantów, odpowiednim metodom wychowawczym rodziców osiągnęła maksymalną w jej życiu samodzielność. Chodziła do szkoły, uprawiała i nadal uprawia sport, skończyła konserwatorium muzyczne i całkowicie poświęciła się muzyce. Koncertuje w rodzinnej...

Chodziła do szkoły, uprawiała i nadal uprawia sport, skończyła konserwatorium muzyczne i całkowicie poświęciła się muzyce. Koncertuje w rodzinnej Szwecji, Japonii oraz Ameryce, występuje w radiu i telewizji. Na temat osoby Leny Marii i jej niezwykłych osiągnięć powstało kilka filmów dokumentalnych, a jej książka została przetłumaczona na dziesięć języków i stała się bestsellerem w wielu krajach.

Monika | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 30 marca 2014

Boli Cię głowa? Masz pęcherze na stopie? Obraziła się na Ciebie Twoja najlepsza przyjaciółka? Twój kot nie ma apetytu? Fryzjerka obcięła Ci za krótko włosy? Poplamiłaś/-eś sobie ulubioną bluzkę? Nie wystarczy Ci pieniędzy do wypłaty? Nie możesz znaleźć swojej drugiej połówki? Jesteś notorycznie niwyspnana/-ny? Oblałaś/-eś egzamin na prawo jazdy? A może właśnie dowiedziałaś/-eś się, że zdradza Cię mąż/żona?

Na wszystkie te problemy (i jeszcze wiele innych) polecam lekturę tej książki. Powinna pomóc lepiej niż niejeden psycholog :)

Hannya | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Bez moralizowania, wzbudzania w czytelniku kompleksów, że niepełnosprawna, a tyle osiągnęła... Lena opowiedziała o swoim życiu, ale przesadnie nie eksponowała swoich osiągnięć. Ogromnie polubiłam jej styl, bo nie wymusza on określonej postawy, tylko daje miejsce na własną interpretację.
Początek był zdecydowanie bardziej refleksyjny, a im bardziej było ku końcowi, tym opisała wiele zdarzeń, ale już mniej szczegółowo oraz w sposób niemalże całkowicie ascetyczny w kwestii przemyśleń.
Ta kobieta pokazała, iż częściej to my sami pozbawiamy siebie możliwości poprzez zgubne myślenie o sobie samym. Każdy ma szansę być szczęśliwy, ale niestety nie każdy wie, jak po to szczęście sięgnąć. Ono całkiem samo nie przyjdzie, mimo wszystko potrzeba trochę wysiłku.

Beate | 2013-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Pochłonęłam tą książkę w parę godzin. Czyta się ją świetnie, lekko. Najbardziej podoba mi się to, że autorka nie użala się nad sobą tylko normalnie żyje, cieszy się z tego co ma. Radzi sobie mimo, że nie ma rąk.Niewiarygodne ale prawdziwe! Pokazuje, że jeśli się chce to można!.... Polecam!

Onilom | 2013-10-27

Autobiografia napisana z lekkością i pazurem. Śmieszna i przyprawiająca o łzy. Ciepła książka o życiu, godna uwagi czytelnika!

bardzo dobra książka, jak ważne jest nastawienie do tego by coś osiągnąć mimo przeciwności? to jedna z książek, które o tym opowiadają, mimo dość ciężkiej tematyki czyta się lekko, o książce napisałam opinię na portalu granice.pl

Warto przeczytać, by dowiedzieć się jaka mentalność może być spotkana w innych krajach niż Polska i jak ważne jest "zdrowe wychowanie" osoby z niepełnosprawnością przez rodziców, by miało ono szansę podążać za własnymi marzeniami i zmieniać przy tym odbiór niepełnosprawności w społeczeństwie, autorka jest tego dobrym przykładem!

justonka2145 | 2016-11-14
Przeczytana: 26 lutego 2008