Włoskie zaręczyny

Anna Dobrzańska-Gadowska
romans obyczajowy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Główny bohater, Luca postanawia zaszyć się i poszukać wytchnienia w małej włoskiej miejscowości. Jest świeżo po rozwodzie i pragnie poukładać sobie życie na nowo. Początkowo nie szuka miłości, lecz jego nowa znajomość z Cosimą coraz bardziej go pochłania. Kobieta jednak nie może się do końca otworzyć, gdyż dalej przeżywa śmierć swojego synka Francesca, którego straciła dwa lata temu. W posiadłości zaczynają się dziać dziwne zdarzenia, które niewątpliwie mogą mieć związek z poprzednim właścicielem majątku. Jego burzliwa przeszłość daje o sobie teraz znać.
Także Luca zaczyna zauważać małego chłopczyka, który nie mówi, ale mimo wszystko próbuje z nim nawiązać kontakt.
Według mnie książka warta przeczytania. Czytając ją można przenieść się w piękne włoskie krajobrazy.

Ciekawe postacie i miejsca, w których toczy się historia. Chciałoby się pojechać i poczuć włoski klimat. Jednak cała historia trochę przekombinowana.

Historia miłosna, której akcja toczy się we Włoszech. Na początku nie porwała mnie, ale ostatecznie lekka i przyjemna opowieść z krwawą tajemnicą w tle, w sam raz na lato!
Główny bohater Luca to zadufany bawidamek, który chce zmienić swoje życie. Z Londynu przenosi się do świeżo wyremontowanego przez rodziców pałacu położonego w malowniczej włoskiej wiosce. Pragnie odnaleźć sens i odpocząć od bankierskiej egzystencji i odpocząć po rozwodzie. Piękne krajobrazy, zapach cytryn i spokój powodują, że tam odkrywa siebie. Poznaje Cosimę, która straciła synka i zamknęła się na świat. W dzień wielkiego lokalnego święta młoda kobieta rzuca się w odmęt morza, aby dołączyć do ukochanego syna Francesca. Luca ratuje ją i od tego momentu ich życie zmienia się.
Zakończenie jest przewidywalne, mimo to dobrze się czyta, ponieważ daje nadzieję na to, że po każdej burzy wychodzi słońce. Autorka również dodaje trochę metafizyki, co tworzy ciekawy akcent.

Na półkach: , , , ,

Przyjemna lektura przesycona włoskim słońcem i cudownymi widokami. Idealna na pochmurne dni.

Uwielbiam książki tej autorki, ta jednak w ogóle mnie nie porwała. Bardzo trudno było mi przez nią przebrnąć. Choć książka jest krótka to czytałam ją 2 miesiące. Sama opowieść i wnioski z niej płynące nie są złe, jednak czegoś tej historii brakuje. Przemiana Cosminy po poznaniu Luki w moim odczuciu przebiegła zbyt szybko i to odbiera historii trochę realności i uroku. Tajemnica związana z Valentiną też jakoś mnie nie wciągnęła i nie zaintrygowała, bo w rzeczywistości nie wnosiła nic do fabuły. W pewnym momencie czytania pogubiłam się również w bohaterach. Uważam, że tak duże ich nagromadzenie nie było konieczne. Spośród nich pozytywnie oceniam postać profesora. Choć sama oceniam książkę na 5, to mimo wszystko zachęcam do próby przeczytania samemu i ocenienia według swoich subiektywnych kryteriów. Można w niej na pewno znaleźć coś dla siebie.

Książka lekka. Pełna niesamowitych emocji. Przywracająca nadzieję na lepsze jutro. Bardzo mi się podobała.

Początek ciekawy, ale im dalej tym historia robiła się coraz nudniejsza. Główni bohaterowie za szybko się zeszli. Cosima z dnia na dzień zmieniła się w radosną i pozytywną osobę, co było absurdalne. Kolejna z rzeczy, która mi się nie podoba to tytuł zdradzajacy fabułę. Co innego, gdyby książka była o parze, ktora przygotowuje się do slubu, i ich historia zaczęła się od zaręczyn, a tak, od początku wiemy jak ta powieść się skończy.

Cieszę się, że nie zasugerowałam się średnimi recenzjami tej książki i jej sobie nie odpuściłam . Jest wspaniała ! Do samego końca coś się działo, momentami trzymała w napięciu. Uwielbiam takie historie i szczerze polecam każdej romantyczce i nie tylko 🙂🙂

Lubię Montefiore, ale to taki zwykły romans, do tego te duchowe wtręty. Dalej jest to miła książka, ale chyba "miła książka" to nie komplement.