Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Kuchnia polska. 1500 przepisów.

Kuchnia polska. 1500 przepisów.

Autor:
wydawnictwo
KDC
83-7404-444-6
kuchnia polska, gotowanie
typ
papier
5.57 (37 ocen i 7 opinii)

Opis książki

To kuchnia nadążająca za zmianami następującymi w gustach i smakach współczesnych Polaków. Gotujemy dużo mniej wykwitnie, niż robiły to nasze babcie, poświęcamy też kuchni mniej czasu. Sporadycznie urządzamy wielkie przyjęcia. I taka jest Kuchnia polska proponowana Państwu dzisiaj. Mnóstwo przepisów szybkich i łatwych w wykonaniu, zrobionych z niewyszukanych dostępnych produktów. Są tu także prawdziwie polskie pierogi czy schabowy, bigos i barszcz wigilijny. Jest to kuchnia bogata w warzywa, urozmaicona, uwzględniająca dietę niskokaloryczną i lekkostrawną. A więc: przystawki, zupy, dania mięsne, dania rybne, dania warzywne, zapiekanki, surówki, sałatki, desery, ciasta, domowe słodycze, przetwory, nalewki.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Marta | 2011-05-31

Jako książka kucharska bardzo taka sobie. Zgadzam się z innymi recenzjami: dziwne nazewnictwo potraw utrudnia znalezienie w niej czegokolwiek. Dodatkowo autorka poszła w ilość zamiast w jakość: w przypadku wielu podobnych dań często różnią się wyłącznie jednym składnikiem. Dobrą stroną książki jest to, że jest w niej absolutnie wszystko. Poważną wadę: pójście na łatwiznę. Wszędzie vegeta, kostki rosołowe i inne dziwne rzeczy- nie idźcie tą drogą :)

KATARZYNA | 2014-04-04

Naprawdę bardzo fajna książka, ciekawe przepisy i pomysły. Wszystko co do tej pory robiłam naprawdę się udawało i było bardzo smaczne, z ciastami wychodzi różnie czasami fajny przepis ale smak nie do końca, ale reszta wyśmienita

Emilia | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Przepisów jest bardzo dużo ale często są do siebie podobne.
Dla każdego coś się znajdzie więc do najgorszych nie należy.

Jawa333 | 2011-11-17

Nazwy przepisów są dość dziwne
a wiele z nich zawiera składniki z torebek i kostek.
Minusem jest również brak zdjęć.

Dorcia | 2010-11-17

Ciekawe i smaczne przepisy, często z niej korzystam gdy mam ochotę na coś nowego lub sprawdzonego.

gorzka | 2011-04-27
Na półkach: Przeczytane, Kulinaria
Przeczytana: 2010 rok

Książka zawiera ciekawe przepisy, z których zdarzyło mi się korzystać. NIestety autorka nie pomyślała o, moim zdaniem jednej ważnej rzeczy, normalnym nazewnictwie potraw, a to może trochę zrażać do jej książki. Kiedy np. szukam przepisu na surówkę z porów, po wglądzie do działu z surówkami czytam takie nazwy potraw: "Miła Mirka", "Surówka bielańska", "Surówka zakroczymska", "Surówka ponętna Jola" itp. Nie inaczej jest z resztą dań. W omawianej książce aby znaleźć przepis, ktróego się szuka trzeba przeczytać każdy po kolei i najlepiej właściwy dobrze zaznaczyć. Niektóre osoby może to irytować, zwłaszcza, że ta pozycja kulinarna nie ma ilustracji, więc nie można się domyślić po wyglądzie potrawy na zdjęciu, czy to właśnie ta, której szukam. Dlatego nim zdecydujecie się na zakup "Kuchni polskiej" np.jako prezentu, zorientujcie się, czy obdarowana osoba na tyle lubi gotowanie, że jest gotowa poświęcić czas na studiowanie książki pani Caprari.

Alivea | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne, Posiadam

Książka była gratisem do zamówienia z pewnej księgarni, ucieszyłam się zatem mając kolejną kulinarną pozycję a tutaj..dziwne nazwy, nie można nic znaleźć.. słaba jakość papieru i wydania ( straszliwie drobny druk). Dużo przepisów ale większość do siebie podobna, nieciekawa ( ileż można jeść parówki na różne sposoby ? ) Właściwie to tylko ilość jest plusem, zatem zdecydowanie nie polecam.

mowmimoniska | 2014-03-15

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku