Drugi i trzeci rok życia dziecka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "W oczekiwaniu na . . .". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
978-83-7510-768-5
Różyczka

Kolejny po "W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszym roku życia dziecka" bestsellerowy poradnik dla matek i ojców. Nieocenione źródło informacji na temat: - rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku życia; - odżywiania; - pielęgnacji; - chorób wieku dziecięcego; - rozwiązywania problemów wychowawczych; - wychowania dziecka w rodzinach niepełnych; - dziecka adoptowanego; - dziecka...

Nieocenione źródło informacji na temat:
- rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku życia;
- odżywiania;
- pielęgnacji;
- chorób wieku dziecięcego;
- rozwiązywania problemów wychowawczych;
- wychowania dziecka w rodzinach niepełnych;
- dziecka adoptowanego;
- dziecka specjalnej

troski.
Opowiada na setki pytań dotyczących drugiego i trzeciego roku życia
- Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo?
- Po czym poznać, że dziecko jest chore?
- Jak sobie poradzić z napadami złości?
- Czym i jak nakarmić dziecko?
- Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?
- Jak wychować dziecko, aby wyrosło na dobrego człowieka?

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

ania | 2018-07-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Polecam fajny poradnik chociaż częściej korzystałam z pierwszej części.

Ula | 2014-08-22

Fantastyczny poradnik, obszerna ilość informacji, każdy temat opisany w sposób wyczerpujący. Świetna kontynuacja pozostałych części.

justa_jp | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, PORADNIKI

Gdy moja kochana latorośl skończyła roczek kupiłam kolejny poradnik. Zadowolona z poprzedniego na tym również się nie zawiodłam. Chociaż już jestem doświadczoną mamą pojawiały się pytania i odpowiedzi na nie znalazłam właśnie w tej książce. Mnóstwo porad i sugestii, poruszane problemy w większości przypadków pojawiły się u mnie. Kilka razy dzięki tej książce uniknęłam wizyty u pediatry ze zwykłym zadrapaniem. Napisana prostym językiem, przejrzyście wydana, poruszane problemy to przekrój prawie wszystkich jakie można spotkać w tym wieku u dziecka.
POLECAM i uważam, że to najlepszy poradnik dla młodych rodziców.

mirakel82 | 2013-11-11
Przeczytana: 28 lipca 2011

Świetna kontynuacja wcześniejszych poradników. Rozwiewa wątpliwości co do osobników w grupie wiekowej 1-3 i pomaga radzić sobie z trudnościami

Lustro Rzeczywistości | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

świetny poradnik, tak jak pozostałe z tej serii. Wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania, a jednocześnie nie ocenia i nie kreuje modelu wychowania dzieci, a jedynie motywuje do stworzenia własnej techniki.

Zebra | 2012-10-26
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Trzecia część serii. Tak jak w przypadku wcześniejszych części analogicznie opisuje poszczególne etapy rozwoju małego dziecka, choroby itp. Tak jak dwie poprzednie części bardzo się przydaje. Polecam

czarna_zjawa | 2011-07-08

Najlepszy poradnik dotyczący rozwoju i wychowania dziecka jaki miałam okazje przeczytać. Warto mieć go zawsze pod ręką, znajdziemy w nim dosłownie wszystko - od chorób po zabawy, prze opisy nagłych przypadków, które przy dzieciach są dosyć częste. Polecam nie tylko rodzicom, ale również osobom, które na co dzień mają styczność z dziećmi.

Dorcia | 2010-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2010

Ciekawe informacje, porady. Pomocna w nagłych przypadkach, bo nie zawsze jest dostęp do internetu.