Okładka książki Historie miłosne

978-240-83-1495-8
typ
papier
Ag2S
7,06 (1492 ocen i 127 opinii)

Opis książki

Miłość młodzieńcza, niespełniona, zakazana. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od Schmitta nie przedstawia tak wielu odcieni tego wyjątkowego uczucia. Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia miłosne dramaty swoich bohaterek - Marzycielki, Odette, Hélène, Donatelli - bosej księżniczki. Ich marzenia o szczęśliwym życiu u boku ukochanego, wspólne...

Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia miłosne dramaty swoich bohaterek - Marzycielki, Odette, Hélène, Donatelli - bosej księżniczki. Ich marzenia o szczęśliwym życiu u boku ukochanego, wspólnej porannej kawie, spacerach w deszczu, zazdrości i wierze w siłę uczuć oraz odwadze, jakiej wymaga realizacja pragnień wzruszyły już tysiące czytelniczek na całym świecie.

Historie miłosne to kompozycja siedmiu najpiękniejszych opowiadań o miłości, nadziei i przyjaźni, wybrane spośród bogatego zbioru tekstów tego znakomitego francuskiego autora. Pięknie ilustrowaną kolekcję wzbogaca dodatkowa jedna z najsłynniejszych książek autora - Tektonika uczuć.

Historie miłosne to książka, która zachwyci każdą kobietę.

źródło opisu: okładka

Opinie czytelników
Gosia | 2014-03-22
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 marca 2014

Trzy pierwsze opowiadania pochodzą z innej książki E.E. Schmitta "Marzycielka z Ostendy", którą już wcześniej przeczytałam, ale chętnie je sobie przypomniałam.
Autor ten ma zdolność do pisania o rzeczach trudnych, w prosty i trafiający do czytelnika sposób. Tym razem głównym tematem jest miłość. Schmitt jak zwykle czaruje słowem i pokazuje różne oblicza miłości. Mamy miłość z elementami erotyzmu, miłość nieufną prowadzącą do zbrodni, miłość cierpliwą, miłość niespodziewaną i na pozór niemożliwą, opowieść o miłości, której nie można odkładać "na później" bo wtedy może okazać się za późno, historię o zdradzie i podwójnym życiu, a równocześnie o miłości ponad wszystko.
Piękne, wzruszające i czasem zaskakujące historie, nad którymi trzeba się chwilkę zastanowić.
Warto poświęcić trochę czasu i poznać losy bohaterów opowiadań Pana Schmitta.

Dia | 2013-05-09
Przeczytana: 08 maja 2013

Miłość nie jedno ma imię i nie jest odkryciem, ze odcieni tego uczucia, barw i form jest tak dużo jak par na świecie. Trudne jest dlatego podejmowanie się scharakteryzowania tego uczucia w jednej książce. Moim zdaniem Schmittowi się to dość udało.
Nasze recenzje książek są trochę jak nasz pamiętnik wiec ja czytałam te opowiadania w szpitalu, gdzie człowiek nie chce skupiać się nad tym co dookoła a chce jak najbardziej zagłębić się w czytanej lekturze. Książka mnie wciągnęła a ja dałam się jej wciągnąć. Niestety najlepsze opowiadania są na początku oprócz Tektoniki Uczuć, która jest trochę podobna do filmu” Sztuka Zrywania” z Jennifer Aniston gdzie niewinna sprzeczka kochanków doprowadza do takiej lawiny wydarzeń, że nie ma już powrotu. Ciekawe spostrzeżenie, że miłość nie powinna być testowana, że ufność i wiara to podstawy związku.
Moim ulubionym opowiadaniem jest Marzycielka z Ostendy i Odette Jakkażda ale nie będę zdradzała fabuły.
Jest to druga powieść Schmitta jaką przeczy...

Anna | 2014-05-18
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Kolejna książka Schmitta, którą człowiek kończy czytać, zamyka okładką magiczną treść i siedzi...siedzi w zamyśleniu...totalna hipnoza. Jestem pod wielkim wrażeniem przedstawionych bohaterów, historii, które zostały ukazane oraz całokształtu, jaki wynika z połączenia wszystkich opowiadań w jednej książce. Gorąco polecam wszystkim.

Z trzema pierwszymi opowiadaniami zetknęłam się już wcześniej, w innym zbiorze opowiadań autora. Niemniej chętnie je sobie przypomniałam. Schmitt pokazuje czytelnikowi różne oblicza miłości. To najbardziej mi się podoba. Opowiadania trafiają do serc. Polecam :))

"Marzycielka z Ostendy" 8/10
"Bosa księżniczka": 7/10
"Wszystko, czego potrzeba do szczęścia": 7/10

Monika | 2012-02-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Cudowne historie - przeczytałam jednym tchem i myślę, że kiedyś przeczytam jeszcze raz - Polecam

Magda | 2012-04-12
Przeczytana: kwiecień 2012

Zbiór opowiadań Shmitta. Dość ciekawy. Jednak czytając miałam wrażenie, że całe zło tego świata to... kobiety. W każdym opowiadaniu kobieta była przedstawiana jako ta, która wykorzystuje, zatruwa życie mężczyźnie, nie może się zdecydować, co tak naprawdę czuje. Na tle tych opowiadań zdecydowanie wyróżniają się "Kobieta z bukietem", "Wszystko, czego potrzeba do szczęścia".

Liliowa | 2011-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Dotychczas spotkałam się z twórczością Érica-Emmanuela Schmitta tylko jeden raz. Sięgnęłam wtedy po znaną i lubianą powszechnie książkę pt. "Oskar i Pani Róża". Historia chorego chłopca ujęła mnie swym realizmem i prostotą, i choć przyrzekłam sobie, że zapoznam się z innymi dziełami Schmitta, to jednak realizację tego zamiaru odłożyłam na później. Teraz, po przeczytaniu "Historii miłosnych", ogromnie żałuję, że kazałam Schmittowi tak długo czekać. Bo niewątpliwie nasze drugie spotkanie było jeszcze bardziej udane niż pierwsze. Bo niewątpliwie Éric-Emmanuel Schmitt potrafi pisać o miłości tak, jak nikt inny.

"Uczucia przemieszczają się jak płyty, które tworzą Ziemię. Kiedy się poruszają, kontynenty zderzają się ze sobą, powstają gwałtowne przypływy, wybuchy wulkanów, tsunami, trzęsienia ziemi..."[1]

"Historie miłosne" to zbiór siedmiu opowiadań traktujących o wszelkich uczuciach, jakie mogą zawładnąć sercem człowieka: od koleżeńskiej sympatii, poprzez gorącą, namiętną miłość, aż do do...

Nicość | 2013-12-28

Cudowne opowiadania. O miłości, jak wskazuje tytułu. Różnorodnej miłości. Polecam.

Konwalia | 2012-05-10
Przeczytana: 04 maja 2012

Super książka, składa się z wielu opowiadań. Największe wrażenie zrobiły na mnie; zbrodnia doskonała i tektonika uczuć. Ekstra, daje tak do myślenia- to jest niesamowite jak jedna myśl może zburzyć całe życie.Do czego może posunąć się człowiek pod wpływem jednej negatywnej myśli, jak stworzy sobie w głowie całą historię w ogóle nie mającą związku z rzeczywistością. Byłam wstrząśnięta! Polecam gorąco!

Izabela | 2011-01-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Od Jakiegoś czasu Schmitt znajduje się na mojej liście ulubionych pisarzy, dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po "Historie miłosne", które stanowią zbiór ośmiu opowiadań.

Mamy do czynienia z tekstami znanymi już wcześniej jak np genialna "Tektonika uczuć", ale też zupełnie nieznanymi wcześniej.

Schmitt po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba zapisać 300 stron, żeby przekazać czytelnikowi wartościowe treści.

"Marzycielka z Ostendy" to historia kobiety, która całe dnie spędza na fotelu przy oknie. W końcu postanawia opowiedzieć historię swojej wielkiej miłości do księcia. Rezygnuje ze szczęścia, aby przeżyć chwile zapomnienia. Ale miłość nie opuszcza jej aż do ostatnich dni.

"Zbrodnia doskonała" to moja ulubiona historia z tego zbioru... Pokazuje jak łatwo można zatracić wiarę w uczucie drugiej osoby. Wystarczy małe pomówienie czy kłamstewko a miłość przeobraża się w nienawiść.

"Kobieta z bukietem" to opowiadanie nie przemówiło do mnie w ogóle i gdybym miała je oceniać, uznałabym za n...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku