Sekretny język dziewczyn

Seria: Ups!
Wydawnictwo: Jaguar
The Secret Language of Girls
sekrety, dziewczyny,

Kate i Marylin, papużki nierozłączki, przyjaciółki od zawsze i na zawsze. Nie potrzebowały słów, żeby się zrozumieć, jedna kończyła zdanie za drugą. Czy to możliwe, żeby z dnia na dzień przestać rozmawiać z kimś, z kim spędziło się całe życie? Kate myślała, że nie, że ciche, silniejsze niż wszystko porozumienie przetrwa wieki. Ale nagle Marylin zaczęła obsesyjnie interesować się stanem paznokci u nóg (własnych, kupiła kolejny lakier) oraz karierą cheerleaderki (i innymi cheerleaderkami). Na dodatek uznała, że Kate jest beznadziejnie dziecinna i nie ma pojęcia, co naprawdę się w życiu liczy… Kryzys, przez wielkie K. Tak naprawdę zarówno Kate, jak i Marylin mają już dość milczenia, dość wytykania sobie błędów. Obydwie chciałyby, by wszystko było jak dawniej – tyle tylko, że żadna nie umie zrobić pierwszego kroku.

Słodko-gorzka, przedstawiona z różnych punktów widzenia opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmianach, które zachodzą w życiu każdej nastolatki.

źródło opisu: Jaguar S.A.

źródło okładki: Jaguar S.A.

Coffie | 2011-03-05
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 05 marca 2011

Przeczytałam ją do połowy, gdyż czytając dalej praktycznie zasypiałam. Książka nudna. Zero akcji, zero emocji. Książkę pożyczyłam z tego względu, że wydawała mi się fajna i ciekawa, jednak nic tych rzeczy. Nie trzeba czytać tej książki, żeby wiediec o co chodzi. Wystarczy popatrzyć na swoje życie. Najlepiej wtedy, gdy miało się mniej niż 12 lat. Ksiąka nie jest warta polecenia. Wręc przeciwnie - lepiej trzymajcie się od niej z daleka. Oczywiście może moje zainteresowania co do "młodzieżówek" maleją i być moe to jest powodem słabej oceny. W każdym bądź razie, gdybym miała powiedzieć, jaka książka jest godna polecenia, nie wspomniałabym o niej ani słowem.

Nie jest to pozycja zbyt ambitna. Nie wnosi nic mądrego ani nie ma zbyt rozbudowanej fabuły.
Ot takie tam lanie wody nastolatki jakich wiele.
Istnieje chyba tylko po to, żeby odciągnąć niezbyt zaawansowane móżdżki chociaż na chwilę od komputera i przeczytania CZEGOKOLWIEK.

patimaka | 2012-06-08
Przeczytana: 09 marca 2012
Kaskaderka016 | 2012-10-07
Przeczytana: czerwiec 2011

Mam bardzo miłe wspomnienia z tą książką, ponieważ czytałam ją na ostatniej wycieczce klasowej w podstawówce:)

kama | 2011-09-08
Na półkach: Posiadam, Teraz czytam

Mam tą książkę w domu, kupiłam se ją i co jestem na początku . prawdę mówiąc początek jest fajny jak dla mnie, bardzo fajna jest w ogóle ta książka, ale po 14 roku życia i tak dalej ... nie polecam, ona jest do 13 roku życia dalej już nie polecam . Kupiłam ją po okładce i troszkę po streszczeniu, dlatego że ze streszczenia jaki tu pisze w tej książce nie da się zrozumieć . wiem tyle że Kate i Marylin są papuszki nierozłączki , no i jeszcze coś napewno ale nie bede pisać . Powiem coś więcej jak ją przeczytam ,ale nie dziwie się że innym się nie podoba, ponieważ mają więcej lat niż jest dopasowany wiek do tej książki wiem, bo mam 12 lat .I daje ocenę bardo dobrą

ogniopluj | 2012-11-25

Książka ma parę minusów: strasznie dużo powtórzeń i takie jakieś paplanie o niczym. Mimo to dało się ją przeczytać, zakończenie również mnie mile zaskoczyło: było inne niż się spodziewałam.

Idzia | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Świetna książka dla takich małolat jak ja :) Uważam, że spodoba się większości nastolatek. Opisuje takie wydarzenia, które właściwie mogą pojawić się w naszym życiu :)

Andżelika Rosenberger | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Bardzo fajnie się czytało, zakończenie bardzo mnie zaskoczyło,było inne niż się spodziewałam :)

Caroline | 2012-10-03
Przeczytana: 28 września 2012

Spodobała mi się. Nie jest może wielkim odkryciem, ale miło spędziłam przy niej czas. Polecam!

Kinga Werońska | 2015-08-02

Książkę czytałam dwa lata temu mając lat 11. Pochłonęłam ją bardzo szybko i byłam z niej zadowolona. Myślę, że książka jest naprawdę dobra, ale czytałam wiele lepszych.