Królewska narzeczona

Wydawnictwo: BIS
The Rogal Bride
978-83-89685-88-9
Xsenia

Początek XIX wieku. W przeddzień zaaranżowanego małżeństwa pięknej Lydii z księciem małego europejskiego państewka Jury, Augustusem, niedoszła panna młoda ucieka z domu, by wziąć potajemny ślub z najlepszym przyjacielem, Franzem. Augustus, ratując swoje dobre imię, zmuszony jest poprosić o rękę młodszą siostrę Lydii, Charity. Obiecuje jej, że nie będzie się domagał swych małżeńskich praw, dopóki Charity do tego nie dojrzeje. Młoda mężatka szybko zdobywa jego serce i coraz bardziej martwi ją dzielący ich oboje dystans. Tymczasem Franz wraca do Jury z Lydią, by odsłonić swoje prawdziwe oblicze...

Magdalena | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Beznadziejna, to nie jest nawet to słowo które należy użyć w przypadku tej książki. To jest dno i 25 m mułu ... i trochę kości. To wszystko jest płaskie - i postacie i cała historia. W pewnym momencie miałam wrażenie, że autorka po prostu dodaje i to i to i jeszcze może to tylko po to, żeby było więcej kartek. Sfrustrowałam się i tyle.

Asik92 | 2012-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie podobała mi się. Jakoś za bardzo przypominała mi historię Sisy. Początek był nawet ciekawy, ale wszytsko popsuło się po ich slubie.

Augustus mnie strasznie denerwował - na miejscu Charity wyrzuciłabym go za drzwi, kiedy dowiedziała sie o kochance, a nie zachowywała się, jak gdyby nic się nie stało.

Co do dalszych stron ksiązki... Po prostu zero akcji. Może i te zamachy miały wprowadzić trochę zamieszania, ale nie udało się to - nie wiem, po co autorka wyłozyła jak na tacy tych wszytskich zamachowców. Przecież, gdyby ich ukryła - ich zamiary i osoby - czytałoby się tą książkę lepiej. Trzeba byłoby sie domyślać, a nie czytać jak to Franz chciał zlikwidować kuzyna.

Strasznie się nudziłam czytając ją. Nie powiem, zebym była fanką stylu pisania autorki.

Pućka | 2013-10-12
Przeczytana: 03 lipca 2013

Jest to pierwsza książka Joan Wolf, którą przyszło mi przeczytać i po prostu zakochałam się w Anglii XIX wieku. Dlatego też, moim celem jest przeczytanie wszystkich jej dzieł i muszę przyznać że został mi zaledwie dwie :) Gorąco polecam wszystkim, idealna na późne popołudnia :)

Kasia W-ka | 2011-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2011

Na okładce mojego wydania jest cytat:
"Joan Wolf w romansie historycznym czuje się jak jeździec w siodle"
ja tylko dodam, że jak cholernie dobry jeździec!!!
Przeczytałam tę książkę zarywając noc, ale nie żałuję!
POLECAM!!!

Ola | 2010-11-24