Kasandra

Cassandra
83-7157-239-5
romans, ranczo
Wanda

Kasandra Rakefield jest w sytuacji bez wyjścia. Żeby uratować podupadające ranczo, musi naruszyć swój spadek. Problem polega jednak na tym, że pieniądze zdeponowano w firmie prawniczej w Kansas City, reprezentowanej przez przystojnego Dustina Benneta, który przed pięcioma laty oszukał ją i porzucił. Kasandra nie jest już głupią gąską; dojrzała i zmądrzała. Nie ufa Dustinowi, od którego teraz...

Kasandra nie jest już głupią gąską; dojrzała i zmądrzała. Nie ufa Dustinowi, od którego teraz w dużej mierze zależy jej los, lecz, niestety, nadal go kocha. I choć Dustin najwyraźniej też coś do niej czuje, Kasandra poprzysięga sobie, że tym razem ona dostanie to, czego tak bardzo pragnie, a on to, na co zasłużył.

Stokrotka | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 23 lipca 2016

„Kasandra” Glorii Dale Skinner to romans historyczny, którego akcja toczy się pod koniec XIX wieku w Wyoming i Kansas City. Bohaterką jej tytułowa Kasandra, właścicielka rancza i olbrzymiej fortuny. O jej rękę i serce/ rękę i majątek starają się dwaj konkurenci – adwokat Dustin Bennett i bankier Landon Webster. Którego z nich wybierze? Kto kocha, a kto udaje?
Powieść jest dosyć schematyczna i przewidywalna. Odniosłam wrażenie, że autorka napisała ją tylko po to, aby przekonać czytelniczki, że czasem warto dać temu, kto nas zawiódł, drugą szansę.

Kasiag | 2014-12-31

Romans historyczny w konwencji western. I już jako taki dostał ode mnie plus na samym wstępie, ponieważ bardzo tę konwencję lubię.
Okazało się jednak, że to nie będzie na szczęście jedyny plus.
Jest bowiem spójnie, logicznie, akcja rozwija się stopniowo, wciągając czytelnika coraz bardziej. Bohaterowie są wyraziści i charakterni, dzięki temu cała historia nabiera życia. Mamy poza tym tajemnicę z przeszłości Kasandry, która dodaje tej opowieści smaczku.
Polecam gorąco wszystkim romantycznym duszyczkom, na pewno się wam spodoba :)

Magdalena | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Nudna, przewidywalna i mało porywająca. Nic ciekawego się w niej nie działo. Nie wciągnęła mnie, była taka sobie.

Patrycja Brożek | 2017-03-31
moniaL | 2016-10-03