Piekło w dolinie

Tłumaczenie: Mieczysław Dutkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Westerny z". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przygoda
Sundown Jim
837037008X
western, dziki zachód, kowboje
przygodowa
Honorka22

Nienawiść i żądza władzy podzieliły mieszkańców doliny rzeki Ute na dwa wrogie obozy. Każda ze skłóconych stron uważa, że ma rację i dochodzi jej w krwawej walce. Na takie właśnie "gniazdo os" natrafia Jim Kelland - sędzia federalny. Jego przybycie przyspiesza bieg wypadków. Kelland staje przed trudnym zadaniem. Musi załagodzić spór. Jak zwykle u Haycoxa dynamika akcji idzie w parze ze...

Jak zwykle u Haycoxa dynamika akcji idzie w parze ze świetnie nakreślonym klimatem. Warstwa uczuciowa stanowi doskonałą motywację do działań głównych bohaterów.

źródło opisu: okładka

Ysterves | 2014-01-06

Ciężki mi opisać tą książkę. Jest w niej to, o czym marzyłem jako młody chłopak (jeszcze młodszy). Romans, niebezpieczeństwo, wszędzie czająca się śmierć, piękne kobiety. Niby nic, a jednak porusza.
"Sundown" Jim przyjeżdża do miasta, żeby zaprowadzić porządek i od razu, na jego oczach zostaje zabity mężczyzna. Od początku wiedział, że nie będzie to łatwe.
Tak można rozpocząć opinię o tej książce. Niby nie jest to książka niezwykła, nie różni się od innych. A jednak... Styl Haycoxa jest miły i przyjemny, nie męczy czytającego.
Co do samej treści. Jeden stróż prawa walczący z bandytami. Typowy "scenariusz" westernu. Jednakże postać szeryfa jest dość niezwykła. Nie jest to bezduszny, bez skrupułów dążący do celu mężczyzna. Są rzeczy przed których nie mógłby zrobić (odwieszenie gwiazdki szeryfa) będąc w swojej pozycji. Poza tym bardzo dobrze poznajemy go "od środka" co myśli, czuje. Postać na pewno godna podziwu i warta, żeby się na chwilę zastanowić i nad nią pomyśleć.
Gorąco polecam...

Marcin | 2013-11-04

Przyzwoita książka, fajni bohaterowie, ciekawa fabuła.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-19