Siostra zjedzonego człowieka

opowiadania, przygoda
przygodowa
kalofonia

Inne wydania

Książka ta to zbiór opowiadań z egzotycznych podróży, najczęściej w nich mowa o kobietach zawikłanych w dziwne sprawy w scenerii Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Egzotyka i tajemnice natury kobiecej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kuro Neko | 2017-03-15

Bardzo sympatyczna lektura. Autor przedstawia kilka krótkich opowieści, których głównym wątkiem są ludzie (najczęściej kobiety), ich relacje i losy - tłem swoich opowiadań uczynił natomiast kraje dla nas egzotyczne w okresie pierwszej połowy XX wieku. Ta książka to nie tylko ciekawe historie, barwne postaci oraz "żar tropików", ale również wiele trafnych i wartościowych uwag dotyczących moralności, sytuacji kobiet, systemu wartości. Cieszę się, że po nią sięgnęłam.

phthalotea | 2015-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2015