Czapki na bakier

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
koralowadama

"Czapki na bakier" to literackie wspomnienia partyzanta AK z przeżyć okupacyjnych w powiecie biłgorajskim. Obok interesującego opisu bitwy pod Osuchami, jaką stoczyli partyzanci w czerwcu 1944 roku, odtworzył autor stosunki panujące w tym czasie we wsi Józefów. Książka napisana jest żywo i barwnie, z dużą kulturą literacką. Zbigniew Jakubik nagradzany był kilkakrotnie w ogólnopolskich...

Książka napisana jest żywo i barwnie, z dużą kulturą literacką. Zbigniew Jakubik nagradzany był kilkakrotnie w ogólnopolskich konkursach literackich w latach od 1947 do 1950.

paul101 | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, Historyczne