Judasz z Monte Sicuro

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Karola Miarki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
corrum

Morcinek nawiązuje tu do swoich przeżyć wojennych i niewoli, którą spędził w obozach koncentracyjnych w Skrochowicach, Sachsenhausen i Dachau. Książka ta, to historia o garstce ocalałych z obozów koncentracyjnych więźniów, którzy przybywają do Monte Sicuro we Francji aby tu leczyć swe rany i przeczekać ostatnie podrygi wojny. Czas akcji obejmuje zaledwie kilkanaście dni: od 11 grudnia 1945...

Czas akcji obejmuje zaledwie kilkanaście dni: od 11 grudnia 1945 r. do 26 grudnia.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Frederik | 2016-02-14
Przeczytana: 08 lutego 2016

Super się czyta, ciekawie napisane. Krótkie historie powięzane ze soba. I wbrew pozorom książka nie traktuje o Sląsku.

Anna | 2017-04-22
Kasia | 2016-12-07