Baśnie śląskie

Okładka książki Baśnie śląskie
Gustaw Morcinek Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Seria: Świat Baśni [Rytm] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Świat Baśni [Rytm]
Oficyna Wydawnicza RYTM
2010-01-01
2010-01-01
baśnie baśnie śląskie bajki dla dzieci Śląsk

więcej Więcej

Nie żartuję, to jedna z książek, które obowiązkowo powinien przeczytać każdy :) A twierdzę tak, ponieważ jak zawsze wyrażam swoją opinię.

Rodzice zachęcajcie swoje dzieci do czytania tych baśni. Pokazujcie jaki śląski język jest wspaniały. Pięknie napisane, z morałem dla młodszych i tych starszych. Morcinek jak zwykle świetnie. Polecam!

"Baśnie śląskie" Gustawa Morcinka zapraszają do śląskiej krainy od jej magicznej strony, gdzie żyją niezwykłe postacie, zaczerpnięte z wierzeń ludowych Slązaków. Z każdej baśni wychyla się jakiś utopiec, jaroszek, nocznic, wszędzie kręcą się zmory, strzygonie, rokitki, maszkary. Są też dzielni pozytywni bohaterowie, którzy za nic mają te straszydła, potrafią pokonać...

• Złota Lista 6+
  • 2018
  • Dla dzieci i młodzieży, komiksy
  • Pachnący groszek (warto sprawdzić czym pachnie...)
  • Gwiezdny pył
  • Książki z którymi mieszkam

Dodaj cytat z książki Baśnie śląskie