Tunel

Wydawnictwo: GiG
piotrex

Bohater - pracownik systemu zabezpieczeń - zostaje zmuszony do pomocy w kradzieży posągu Szmaragdowego Buddy, a także w "akcji dywersyjnej" mającą na celu zniszczenie Eurotunelu (tunelu łączącego Wielką Brytanię i Francję).

Bartek | 2014-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Po remoncie w domu rodzice wygrzebali kilka starych książek, między którymi znalazłem tę powieść. Zachęcony opisem na okładce czym prędzej zabrałem się za lekturę i nieco się zawiodłem. Obiecano mi akcję niczym z powieści MacLeana, a dostałem jedynie kilka godnych porównania z mistrzem gatunku. Fabuła zbyt schematyczna w moim odczuciu - ktoś mnie goni, uciekam, ale ten ktoś znowu mnie dopadł, uciekam, by w następnej kryjówce znów mnie złapali. Ciekawe co będzie za dwadzieścia stron...

Byłbym rad, gdyby więcej akcji powieści działo się w tytułowym tunelu, gdyby dokładniej opisano systemy bezpieczeństwa, zagrożenia i tym podobne.

makalu | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 września 2014

Zaskoczenie zdecydowanie na plus. Jeśli wziąć pod uwagę rok napisania i fakt, że to polska literatura, to naprawdę dobra książka. Oczywiście w kategorii sensacja.

jadzia666666 | 2014-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2014

Na zakurzonych półkach z książkami u mojej babci szukałam jakiegoś kryminału. Wpadł mi w ręce "Tunel" Jana Kraśko. Zaczęłam czytać i zanim się zorientowałam dobrnęłam do końca. Ta książka mnie pochłonęła.
Uwielbiam opowieści w których ciągle dzieje się akcja - nie ma miejsca na nudę.A ZAKOŃCZENIE - NIESPODZIEWANE !!!

ems | 2012-01-12

Zupełnie jak bym czytał MacLeana lub Forsytha. Sensacyjna akcja, precyzja, plus realistyczne tło.

koemata | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

komiks dla młodzieży do pociągu

leni123 | 2016-08-05
PIOTR | 2015-10-11