Obłęd na pokładzie

Wydawnictwo: Amber
Aurida madness
piotrex

Podczas bójki marynarzy dochodzi do zalania magazynu z żywnością. Po lunchu załoga statku zaczyna skarżyć się na straszliwe, jak się później okaże śmiertelne bóle. Statek jest poza kontrolą, wielu z marynarzy ucieka w szaleństwo.

Liwia | 2015-10-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zaczyna się jak u Hitchcocka, od trzęsienia ziemi, w momencie, kiedy tytułowy "Obłęd" całkowicie już obejmuje dowództwo nad załogą H.M.S "Auriga". W ruch idą siekiery, a potem napięcie już tylko wzrasta.
"Obłęd" zbiera śmiertelne swe żniwo w nieco ponad 28 godzin.
Brian Callison, mistrz powieści marynistycznej. Świetny styl, żywe dialogi, umiejętność budowania tzw. "klimatu" przykuwają uwagę czytającego, natomiast wielka wiedza, również praktyczna, z zakresu żeglugi i życia na jednostkach marynarki handlowej nadaje przedstawionej historii znamion autentyczności.

portos | 2016-10-18
PIOTR | 2015-11-07