Obłęd na pokładzie

1991-01-01
1991-01-01
Andrzej Śluzek, Izabella Śluzek
literatura angielska XX wiek sensacja

Czytana: Gdańsk - Gdynia 2023. Chaos. Dziwność. Duszna atmosfera. Brak oddechu. Nieskładne jakoś. Bardzo trudno się czyta. Istotnie obłęd!

Zaczyna się jak u Hitchcocka, od trzęsienia ziemi, w momencie, kiedy tytułowy "Obłęd" całkowicie już obejmuje dowództwo nad załogą H.M.S "Auriga". W ruch idą siekiery, a potem napięcie już tylko wzrasta.
"Obłęd" zbiera śmiertelne swe żniwo w nieco ponad 28 godzin.
Brian Callison, mistrz powieści marynistycznej. Świetny styl, żywe dialogi, umiejętność budowania tzw. "klimatu" przykuwają uwagę czytającego, natomiast wielka wiedza, również praktyczna, z zakresu żeglugi i życia na jednostkach marynarki handlowej nadaje przedstawionej historii znamion autentyczności.

"Obłęd" zbiera śmiertelne swe żniwo w nieco ponad 28 godzin.

Z tej powieści powstałaby rewelacyjna adaptacja filmowa! Niestety, jeśli chodzi o styl... Amber z lat 90., coś na kształt Krabów autorstwa Guy N. Smitha. Nie wiem czy tłumaczowi coś nie wyszło, czy autorowi, natomiast mi się ciężko czytało.

• 2016
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Kryminał, Thriller, Sensacja
  • Brian Callison
  • Literatura brytyjska
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Obłęd na pokładzie