Zgłosuj na książki roku 2017

źródło okładki: google

Kasia Zawadka | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2017
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Prawdziwa opowieść o nieprawdziwym wydarzeniu. Cóż z tego, że nie istnieje wyspa Nawarona?

Z kart powieści przenika nas trud naszych bohaterów oraz okropieństwo wojny.

MacLean był zaczytywany w czasach PRL i jednym z niewielu autorów, którego rodzimy cenzor zostawiał w spokoju? Dlaczego? Jego Niemcy są odmalowani w czarnych barwach, tak, jak w socjalistycznych podręcznikach do historii.

Polecam

Pierwsza część "przygód" Mallory'ego na wojennym froncie.

Czasem sobie myślę, że MacLean nie byłby sobą, gdyby wysłał swoich bohaterów w jakieś miłe ciepłe miejsce i dopiero próbował ich pozabijać :P

Znów maleńki akcent polski.

Spiderdog86 | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Słowo daję, czuję się jakbym po raz drugi przeczytał "Tylko dla Orłów" tylko w innej scenerii. Wzbudzający respekt dowódca, gadatliwy Amerykanin z poczuciem humoru i reszta postaci,które poza Andreą i Loukim wydają się być statystami w fabule. Do tego jakiś spisek, jakiś zdrajca, wcale nie za dużo strzelanin i "Działa Nawarony" wydają się być bratem bliźniakiem "Tylko dla Orłów." Możliwe zatem,że autor tworząc swoje powieści trzymał się jednego sprawdzonego wzoru. Bo choć nie sposób dostrzec powtarzalności to i tak książkę czyta się bardzo przyjemnie :)

Katarzyna | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Ot wojenna książka, która ani mnie nie zachwyciła, ani nie wzbudziła negatywnych emocji.

a_Olasdottir | 2017-09-13

Książka-legenda dzieciństwa, więc gwiazdki trochę w prezencie. Przeczytana po latach, ujawnia schematyczność (która mogła niesamowicie fascynować w wieku lat 10!) i nawet pewną ramotowatość. Ale i tak broni się lepiej niż film (mimo Gregory`ego Pecka ;)

lucas688 | 2017-07-08

klasyka

rafalkobe | 2017-11-04
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Film jest według mnie o NIEBO lepszy :)

Yosari | 2018-02-13
Mateuszxs | 2018-02-11