3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
piotrex

Śląscy spadochroniarze w grupach dywersyjno-zwiadowczych na tyłach wojsk hitlerowskich

Phila | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Książka bardzo ideologiczna, stronnicza. Cóż, cenzura komunistów. Są wzmianki o prawdziwych cichociemnych ale bardzo zmarginalizowane i oczywiście bez określenia "cichociemni". Natomiast dywersanci z Moskwy są przedstawieni (nie umniejszając ich zasług dla walki z okupantem) prawie jak zbawcy narodu z jedynym i słusznym programem ideologicznym, co dość często jest w tej książce przytaczane.

Czy warto przeczytać? Ta kwestia do rozstrzygnięcia indywidualnie. Jeśli chodzi o prawdę historyczną (bez ideologi), warto a jeśli tylko zaliczyć kolejną pozycję - coś jak zaliczanie szczytów gór bez kontemplacji - szkoda czasu.

książek: 2008
Na półkach