Gra bez ryzyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Klasyka powieści kryminalnej z okresu PRL-u.

Jacek | 2015-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2015

Czytadło z okresu PRL-u. I to właściwie wystarczy za opinię. Ale jednak bywały różne kryminały, często z ciekawie zarysowaną atmosferą, barwnymi postaciami, nietypowymi motywacjami, nawet dokonanych przestępstw. W tej książeczce tego wszystkiego nie ma. Gdyby jeszcze treść był stylizowana na reportaż. Banalne przestępstwo, brak motywacji, brak pogłębionych postaci, nudne śledztwo, przeciętni i niemrawi milicjanci (tak!). Szkoda czasu.

książek: 1922
Siuks | 2013-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2013

Akcja książki toczy się w Warszawie, prawdopodobnie na przełomie lat 70 i 80-tych. Szajka czterech inteligentnych przestępców, opracowuje plan kradzieży kilkudziesięciu, prawie nowych Fiatów 125p. W tym celu korzysta z grupy przestępczej Rudego, która jednej nocy dokonuje kradzieży kilku Fiatów, odstawia je do " dziupli " i otrzymuje pieniądze od zleceniodawców. Następnie wykorzystana jest grupa Suchego, co ma utrudnić śledztwo milicji. Prowadzone w tej sprawie śledztwo staje w martwym punkcie a skradzione samochody lub ich części, nigdzie nie pojawiają się na rynku. Po co więc kraść tyle samochodów ? Czy milicji uda się rozwiązać tą zagadkę ? Książka łatwa i przyjemna.

Leszek | 2017-01-15
mbonia | 2016-08-15