Skazałeś ją na śmierć

Cykl: Kapitan Mirski | Seria: Kryminał [KAW]
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Fragment:
"Była późna noc. Zanosiło się na burzę. Kapitan Mirski zdjął marynarkę, rozluźnił krawat. Był zmęczony. Jeszcze jedna noc w takich warunkach. Wprawdzie był do tego przyzwyczajony, ale każdą kolejną nieprzespaną noc znosił coraz gorzej. Był to znak zmęczenia służbą pełną napięcia i nerwowych sytuacji. Mijało sześć tygodni od dnia przybycia na wybrzeże..."

WisemantheWise | 2015-06-01
Przeczytana: 31 maja 2015

Standardowa historia śledztwa rodem z "07 zgłoś się". Można zanurzyć się w realiach PRL-owskich służb i wzajemnych relacji w milicji i SB.
Na jeden wieczór

Sarenkasarna | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

- Mamo, kryminała! - powiedziałem z poważnym tonem.

Po jakimś czasie mama dała mi pewną książkę, którą wyjęła ze swojej małej domowej księgarni. Była ona dosyć mała i pod względem wielkości, jak i pod względem grubości. Została wydana w 1984 roku i kosztowała jakoś 60 złoty na tamte czasy. Wiem to wszystko, bo tak pisało na tylnej stronie książki.

"Dzikie białko" trochę mnie odstraszyło od czytania kryminałów, ale czemu miałem na jednej pozycji zaprzestać wgłębiania się w tajemnicze historie morderstw? Dałem jeszcze jedną szansę i owa szansa została doskonale wykorzystana. Pomogła przy tym książka Władysława Krupińskiego "Skazałeś ją na śmierć".

Czasy PRL-u. Kapitan Mirski od jakiegoś czasu jest na wybrzeżu. Hans Jurgen, pomocnik maszynisty statku, zaginął w tajemniczych okolicznościach. Ostatni raz widziano Go z pewną kobietą. Maria Olimpska, bo tak nazywała się ta pani, znika również bez śladu. Kapitan Mirski rozpoczyna śledztwo z nadzieją na szybki koniec postępowania.

Jak...

wakahisa | 2013-08-21
Przeczytana: 2010 rok

Hmmm... być może trochę się zawiodłam, ale pewnie dlatego, że bardziej podobała mi się powieść "Zachłanność mordercy". Ale książka jest dość krótka i łatwo się ją czyta, więc... uważam, że warto dać temu tytułowi szansę.

Iwciaax3 | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016