Spadkobiercy Emmy Harte

Tłumaczenie: Alina Sarnacka
Cykl: Saga Emmy Harte (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
Hold the Dream
imperium, miłość, marzenia

Powieść przedstawiająca dalsze losy Emmy i zbudowanego przez nią imperium. Wiekowa już pani Harte sieć swoich domów towarowych przepisuje wnuczce Pauli, choć reszta rodziny czyni próby podstępnego zagarnięcia jak największej części majątku. Spadkobierczyni imperium w świecie wielkiej finansjery stara się ocalić marzenia i znaleźć miłość. Czy Pauli starczy determinacji i sił do walki o swoje szczęście? Czy jako wnuczka Emmy także musi przejść trudną i wyboistą drogę, by odnaleźć swoje miejsce w świecie?

Tosiaczek | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

I tak to właśnie jest – ktoś buduje, ktoś rujnuje. Samo życie. Przekonana o tym niezaprzeczalnym fakcie Emma Harte postanawia temu zaradzić.

Jaki sporządzi testament? Jak podzieli swój przeogromny majątek? Rodzinę ma naprawdę dużą. Jest więc między kogo dzielić. Czy wszyscy są godni przekazania im fortuny, będącej efektem jej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń? Czy jej rodzina będzie potrafiła działać wspólnie czy też pojawią się rysy i pęknięcia, a stworzone imperium zacznie się rozpadać?

A co do samej Emmy – czy u schyłku życia czeka ją jeszcze coś intrygującego, coś niesamowitego?

Same pytania. Mam nadzieję, że intrygujące. Jaka jest na nie odpowiedź - przekonacie się sięgając po tę książkę. Szczerze polecam.

A tak na marginesie, powiem Wam drodzy, że bardzo polubiłam Emmę i Blackiego. Tak bardzo się zżyłam z nimi przez te kilka dni czytania, że smutno mi się zrobiło na wiadomość o ich śmierci. Duży plus dla autorki powieści, że stworzyła tak bardzo realnie swoje postacie....

allison | 2012-11-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 24 listopada 2012

Czyta się tę powieść całkiem nieźle, ale daleko jej do pierwszego tomu. W "Karierze Emmy Harte" naprawdę pasjonujące były liczne retrospekcje, które opisywały przeszłość tytułowej bohaterki, jej powolną, ale zdecydowaną drogę do sławy i bogactwa, pełną ryzyka, burzliwych przeżyć, ale również opartą na bezinteresownej przyjaźni.

Fabuła "Spadkobierców..." nie ma w sobie tego uroku i klimatu nawiązującego do najlepszych tradycji prozy angielskiej; niestety, zbyt często przypomina operę mydlaną i jest przewidywalna. Autorce nie można jednak odmówić pomysłowości i umiejętności budowania napięcia oraz wyrazistych postaci. Mam jednak wrażenie, że to po prostu dobrze opanowane rzemiosło - aż tyle i tylko tyle.
Drażniły mnie nieco pretensjonalne dialogi, ale poza tym narracja jest niezła. No właśnie - nie jest zła, ale wrażenia nie robi.

"Spadkobiercy..." to po prostu czytadło jakich wiele na czytelniczym rynku. Szybko się czyta i szybko się zapomina po odłożeniu na półkę.

Katherina87 | 2012-11-21

II Tom Sagi Emmy Harte.

aleczka | 2013-08-19

Dalsze losy Emmy i jej rodziny. Jednak w pierwszej części dużo więcej się dzieje, a w drugiej jest masę bardzo szczegółowych opisów! Przez co niestety przynudza... ale kto przeczytał poprzednią, to z ciekawością sięgnie po dalszy ciąg.

Lionel | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

To zdecydowanie nie jest to co poprzednia książka. To dobra rzecz dla ciekawych dalszych losów Emmy j i jej rodziny ale w żaden sposób nie dorównuje poprzedniej powieści , treścią jak i klimatem.

jotgol | 2015-06-10

Ciekawa książka. Fajnie się czytało. Polecam.

Dorka1973 | 2017-06-10
marianka | 2017-02-05