Zabójczy spisek

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 8)
Wydawnictwo: Da Capo
Conspiracy in Death
spisek, zabójstwo, kryminał, eve, dallas
Ewa

Eve Dallas nie po raz pierwszy w swej karierze staje przed zadaniem, które - jak się wydaje - przekracza siły i możliwości kobiety. Nie po raz pierwszy również ktoś próbuje jej przeszkodzić w odkryciu prawdy. Teraz jednak musi jeszcze walczyć o zrzucenie z siebie cienia podejrzeń, który rani jej poczucie sprawiedliwości i kala dobre imię. Czy w tej matni zbrodni, podejrzeń i zła wciąż będzie mogła liczyć na oddanie i lojalność ukochanego mężczyzny?

gwiazdka | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 28 grudnia 2014

„Zabójczy spisek" nie odbiega poziomem od pozostałych książek serii. Jak zwykle zagmatwane śledztwo, Eve typowo niezastąpiona, nadal nie do końca da się lubić, może tutaj budzi więcej sympatii ze względu na okoliczności. Całość czyta się dobrze, ale książka nie wyróżnia się niczym wyjątkowym, chyba tym tylko, że prywatnych, przesłodzonych scen jest niewiele. W dorobku Roberts umieściłabym ją gdzieś pośrodku.

kaktusowaona71 | 2015-10-10
Przeczytana: 09 października 2015

Kolejna zagadka kryminalna spod pióra pani Nory Roberts.
Można by powiedzioeć, że niczym nie odbiega w ogólnym charakterze od całej reszty, ale za ten tom dałam o gwiazdkę mniej. Czemu ? Ponieważ przyznam się szczerze, zgubiłam się z kretesem wśród natłoku bohaterów i podejrzanych. Na koniec sama już nie wiedziałam kto jest kim i czy pochodzi z tego czy innego miasta. jest dobrym, czy złym gliną, a może to w ogóle nie glina tylko lekarz ?? Powiem więcej. Przy rozwiązaniu zagadki i ujawnieniu mordercy - do teraz nie mogę połączyć nazwiska z postacią. Po prostu nie wiem kim jest ta persona i jakie funkcje pełniła na przestrzeni trwania spisku! Zgroza i wstyd za piątkę, bo wygląda to tak, jakbym czytała bez zrozumienia treści!

KatiaBlue | 2014-07-02
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Ostatnio przypomniała mi o swoim istnieniu Nora Roberts, która pod pseudonimem J.D. Robb napisała wielotomową serię o losach porucznik Eve Dallas, nowojorskiej policjantki, zmagającej się ze złem czyhającym na ludzi pod koniec lat 50. XXI wieku. Serię poleciła mi moja ukochana bratowa, która zaczytywała się tymi książkami. Historia Dallas i Roarke'a przypadła mi do gustu, ale z niewiadomych przyczyn zatrzymałam się w połowie ósmej części rok temu. Postanowiłam powrócić do "Zabójczego spisku" i nie żałuję, a nawet nie mogę uwierzyć, że kiedyś postanowiłam odłożyć książkę na bok.

Eve Dallas zostaje wezwana do morderstwa dokonanego na bezdomnym z Lower East Side, którego nazywają Snooks. Mężczyzna liczył sobie około stu lat, był alkoholikiem i narkomanem, a jego organizm niszczyły różnego rodzaju choroby. Dlatego zaskakujące wydawało się to, że z precyzją chirurgicznego mistrza usunięto mu serce. W 2059 roku ludzie nie musieli martwić się o narządy, gdyż został odkryty materiał na...

Kiniur | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 marca 2014

Ilekroć nie wezmę do ręki książki Nory Roberts - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

"Zabójczy spisek"... Po samym tytule już można dostrzec, że ta zagadka będzie dużo bardziej skomplikowana i zawiła. I faktycznie. Sprawcami jest kilka osób, ale kto? - nie powiem, nie będę psuć frajdy z czytania i rozwiązywania problemu wraz z Eve.

Interesująca, dotykająca problemu transplantologii, pochłaniająca do reszty wolny czas, wciągająca, powodująca narastające napięcie.
Gorąco polecam! :)

isabelle142 | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

Już 1,5 roku minęło, od kiedy ostatni raz miałam w łapkach książkę z serii In Death! Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak bardzo stęskniłam się za bohaterami! To było jak spotkanie ze starymi przyjaciółmi :)
Roberts trzyma poziom. Mamy tutaj hybrydę thrillera medycznego, romansu, dramatu psychologicznego i powieści science-fiction... Taka mieszanka nie mogła się nie udać.
Końcówka z lekka nie przypadła mi do gustu, scen łóżkowych też mogło być mniej, ale i tak jest dobrze, bardzo dobrze.

Małgorzata Chabzda | 2014-05-27
Przeczytana: 26 maja 2014

I następna część przeczytana. Tym razem nasza Pani porucznik musi stawić czoło morderstwom na tle medycznym. Autorka troszkę odświeżyła postać Evy i zakręciła nią w książce. Moim zdaniem to dobre bo główna bohaterka już mnie drażniła i nudziła. Wreszcie coś nowego i ciekawego pojawiło się w książce.

Claire | 2015-03-16
Przeczytana: 14 marca 2015

"Zabójczy spisek" rewelacja, myślę, że spodoba się każdemu fanowi Eve Dallas :) Jedna z moich ulubionych z tej serii, a postacie świetnie napisane. Podoba mi się, że w każdym kolejnym tomie mamy okazję nadal poznawać ich losy.

Marzena | 2011-05-01

Uwielbiam całą serię!

rumiko | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)