Zabójczy spisek

Okładka książki Zabójczy spisek J.D. Robb
Okładka książki Zabójczy spisek
J.D. Robb Wydawnictwo: Da Capo Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 8)
Conspiracy in Death
Da Capo
2001-10-01
2001-10-01
Ewa Górczyńska
spisek zabójstwo kryminał eve dallas

Jak to możliwe, żeby doskonała autorka romansów Nora Roberts pisała tak świetną sensację. Jestem bardzo zacofana, jak widać, jeśli chodzi o jej twórczość. Zdecydowanie muszę to nadrobić.
Thriller znakomicie prowadzony - powiązania polityki, biznesu, medycyny i policji zawsze budzą ciekawość. Smaczku dodaje umieszczenie akcji w przyszłości - ujął mnie zwłaszcza autokucharz, który jak za dotknięciem różdżki czarował w sekundę gotowe potrawy. Dożyjemy 2059 roku - zobaczymy, czy się sprawdzi.
A tak poważnie, jedną gwiazdkę ujęłam za zbyt przesłodzone sceny małżeńskie głównej bohaterki-porucznik Eve Dallas. Poza tym majstersztyk. Polecam zdecydowanie, kto nie czytał musi koniecznie.

Przyznam się bez bicia, że nie wiedziałam, że Nora Roberts zajęła się również pisaniem powieści pod pseudonimem. To jednak tłumaczy liczne, dość dokładnie opisane sceny erotyczne oraz długą listę potencjalnych podejrzanych. Generalnie czytało się całkiem przyjemnie, ale bez specjalnego szału i zaangażowania. Raczej nie powrócę do porucznik Dallas i jej męża.

Książka a dokładniej zawartość, zdecydowanie potwierdza kunszt pisarki i zdolności hipnotyzowania czytelnika, aby nie spał i czytał i czytał aż do ostatniej litery a nawet kropki nad przysłowiowym "i" (jak "i to jeszcze nie koniec drogi czytelniku śpij póki możesz, do następnej części" :)). POLECAM!!!

Wciągnęła, bardzo dobra.

Wciągnęła, bardzo dobra.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Kolejna zagadka kryminalna spod pióra pani Nory Roberts.
Można by powiedzioeć, że niczym nie odbiega w ogólnym charakterze od całej reszty, ale za ten tom dałam o gwiazdkę mniej. Czemu ? Ponieważ przyznam się szczerze, zgubiłam się z kretesem wśród natłoku bohaterów i podejrzanych. Na koniec sama już nie wiedziałam kto jest kim i czy pochodzi z tego czy innego miasta. jest dobrym, czy złym gliną, a może to w ogóle nie glina tylko lekarz ?? Powiem więcej. Przy rozwiązaniu zagadki i ujawnieniu mordercy - do teraz nie mogę połączyć nazwiska z postacią. Po prostu nie wiem kim jest ta persona i jakie funkcje pełniła na przestrzeni trwania spisku! Zgroza i wstyd za piątkę, bo wygląda to tak, jakbym czytała bez zrozumienia treści!

Kolejna zagadka kryminalna spod pióra pani Nory Roberts.

Już 1,5 roku minęło, od kiedy ostatni raz miałam w łapkach książkę z serii In Death! Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak bardzo stęskniłam się za bohaterami! To było jak spotkanie ze starymi przyjaciółmi :)
Roberts trzyma poziom. Mamy tutaj hybrydę thrillera medycznego, romansu, dramatu psychologicznego i powieści science-fiction... Taka mieszanka nie mogła się nie udać.
Końcówka z lekka nie przypadła mi do gustu, scen łóżkowych też mogło być mniej, ale i tak jest dobrze, bardzo dobrze.

Spoiler...

Eve za sprawą Bowers zostaje zawieszona i odbierają jej odznakę, poznajemy lekarkę Luise Dimatto, Roarke wraz z Eve wybierają się do Dallas, Mira przeprowadza ciężkie badanie by Eve na pewno wróciła do służby

Spoiler...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna jak zawsze.

Fajna jak zawsze.

Powieść z Eve Dallas oznacza znakomity mariaż science fiction i kryminału. Zasłużona dziesiątka.

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminały
  • In Death
  • 2011

Dodaj cytat z książki Zabójczy spisek