Ailith 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 6 dni temu
Teraz czytam
  • Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
    Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
    Autor:
    Jedyne w Polsce wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele Arthura Conan Doyle’a o detektywie wszech czasów. „Od dawna powtarzam, że kiedy wykluczy się niemożliwe, wówczas to, co pozostaje, c...
    czytelników: 10287 | opinie: 249 | ocena: 8,71 (2424 głosy) | inne wydania: 14

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-25 11:29:24
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Sherlock Holmes (tom 1-9)
 
2018-10-24 13:41:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, E-booki

Dobrnęłam do końca. Mam wrażenie, że tym razem Pa Żulczyk przerzeźbił i w kilku kwestiach wyjątkowo go poniosło.
Po pierwsze – licealiści, zespół, koncerty, misja otwierania oczu reszcie ludzi, totalna destrukcja materialnej codzienności – mało prawdopodobne, grubo przesadzone. Rozumiem, że to celowa kreacja świata, mająca na celu podkreślenie fałszu i zagubienia młodych ludzi, ale nie...
Dobrnęłam do końca. Mam wrażenie, że tym razem Pa Żulczyk przerzeźbił i w kilku kwestiach wyjątkowo go poniosło.
Po pierwsze – licealiści, zespół, koncerty, misja otwierania oczu reszcie ludzi, totalna destrukcja materialnej codzienności – mało prawdopodobne, grubo przesadzone. Rozumiem, że to celowa kreacja świata, mająca na celu podkreślenie fałszu i zagubienia młodych ludzi, ale nie poczułam się ani porwana, ani przekonana takim rozwojem wydarzeń.
Po drugie – wręcz typowe dla tego autora, rejestrowanie toku myśli poszczególnych bohaterów. Dobrze wiemy, że jak opanowuje nas „think-flow” to sytuacja podobna jest do rwącej rzeki, która staranowała tamę – jest chaos, jedna myśl przecina drugą, kilka myśli pojawia się i biegnie w różnych kierunkach w tym samym momencie i niestety ostatnie, czego można się spodziewać to zrozumienie i logika. Ponownie, podejrzewam, że autor celowo rzuca czytelnika w rwący nurt, aby ten zrozumiał stan, w jakim znajdują się emocjonalnie bohaterowie.
To czwarta powieść Zulczyka, którą przeczytałam i pierwsza, przy której się aż tak namęczyłam. Musze jednak przyznać, że za każdym razem, gdy odkładałam książkę, w mojej duszy pozostało poczucie zagubienia, samotności i okrutnego niepokoju, więc autor osiągnął cel – może jeszcze kiedyś wrócę do Radia Armageddon, ale raczej nie będzie to miało miejsca w najbliższych miesiącach.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
276 98 582
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd