Okładka książki Bardzo prywatne życie artystów

Bardzo prywatne życie artystów

Autor:
erotyka, artyści, sztuka, życiorysy
typ
papier
Monika Cecota
5,65 (23 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Co tak bardzo pociągało Gauguina w pięknych Tahitankach ? Komu van Gogh przesłał swoje obcięte ucho ? Kto spowodował, że Mona Lisa do dziś uśmiecha się tak błogo ? Dlaczego Picasso nie umiał zrezygnować z haremu kobiet ? Czy Salvadore Dali zmyślił anegdoty o własnych wyrafinowanych potrzebach seksualnych ? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce Nigela Cawthorne`a. Autor zdradza tajemnice ukryte za płótnem obrazów i opowiada o mało znanych faktach z życia sławnych artystów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
onika | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, Portrety

Książka pokazujące człowieka w artyście i artystę w człowieku.

To jest naprawdę bardzo prywatne życie, bardzo intymnie, a także bardzo lakonicznie potraktowane, na dodatek tłumaczenie jakieś takie nieudolne, nieporadne językowo. Cokolwiek by nie mówić, to czyta się jednym haustem powietrza.

Pao | 2014-08-28

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica