Bardzo prywatne życie artystów

Tłumaczenie: Zuzanna Fruba
Wydawnictwo: Jeden Świat
Sex Lives of the Great Artists
83-89632-07-1
erotyka, artyści, sztuka, życiorysy

Co tak bardzo pociągało Gauguina w pięknych Tahitankach ? Komu van Gogh przesłał swoje obcięte ucho ? Kto spowodował, że Mona Lisa do dziś uśmiecha się tak błogo ? Dlaczego Picasso nie umiał zrezygnować z haremu kobiet ? Czy Salvadore Dali zmyślił anegdoty o własnych wyrafinowanych potrzebach seksualnych ? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce Nigela Cawthorne`a. Autor zdradza tajemnice ukryte za płótnem obrazów i opowiada o mało znanych faktach z życia sławnych artystów.

książek: 2077
onika | 2012-05-28
Na półkach: Portrety, Przeczytane

Książka pokazujące człowieka w artyście i artystę w człowieku.

To jest naprawdę bardzo prywatne życie, bardzo intymnie, a także bardzo lakonicznie potraktowane, na dodatek tłumaczenie jakieś takie nieudolne, nieporadne językowo. Cokolwiek by nie mówić, to czyta się jednym haustem powietrza.

Pao | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię