Chanel - kobieta niezwykła

Tłumaczenie: Joanna Puchalska
Wydawnictwo: Ryton
Chanel - a woman of her own
Chanel. moda, biografia
Cathhhy

Chanel. Nazwisko oznaczające modę i perfumy, emancypację i kobiecy wdzięk. Axel Madsen napisał dokładną, bardzo intymną biografię Gabrielle "Coco" Chanel, niepospolitej kobiety, która podbijała książąt, artystów i polityków; projektantki strojów, która na trwałe zrewolucjonizowała sposób ubierania się kobiet. (...) książka, bogato ilustrowana zdjęciami Coco Chanel, jej sławnych przyjaciół i...

Chanel. Nazwisko oznaczające modę i perfumy, emancypację i kobiecy wdzięk.

(...) książka, bogato ilustrowana zdjęciami Coco Chanel, jej sławnych przyjaciół i kochanków, to historia niezwykłej kobiety, która stała się legendą czasów swoich i naszych.

[Wydawnictwo RYTON, Warszawa 1994]

Chanel. Nazwisko oznaczające modę i perfumy, emancypację i kobiecy wdzięk. Axel Madsen napisał dokładną, bardzo intymną biografię Gabrielle „Coco” Chanel, niepospolitej kobiety, która podbijała książąt, artystów i polityków; projektantki strojów, która na trwałe zrewolucjonizowała sposób ubierania się kobiet.
Sierota bez grosza, pochodząca z zalegalizowanego dopiero po jej urodzeniu związku, do momentu śmierci w wieku 88 lat- kiedy była bogata, sławna i bardzo samotna- prowadziła życie niezwykłe. Przeszła drogę od utrzymanki robiącej kapelusze dla innych przyjaciółek swojego kochanka do najsłynniejszej kobiety w dziejach mody. Nigdy nie wyszła za mąż, nigdy nie miała dzieci, ale mężczyźni tacy jak książę Westminsteru czy Igor Strawiński porzucali dla niej swe rodziny.
Coco była bliską przyjaciółką Picassa, Cocteau, Churchilla, księcia Windsoru i kochanką kilku bogatych i wpływowych mężczyzn- angielskiego playboya Arthura Capela, rosyjskiego uchodźcy wielkiego księcia Dymitra,...

Mey-Mey | 2012-04-25
Na półkach: Biograficzne, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

Jedna z tych książek, które uczą. Pokazują, że wewnętrznym samozaparciem i siłą można zrobić wszystko.

Kamila_Sandra | 2010-11-01

genialna. cudowna. boska.
książka, w której się zakochałam. życie Coco Chanel genialnie opowiedziane. wiele fragmentów wartych zapamiętania.
zdecydowanie treść potwierdza tytuł - Chanel była kobietą niezwykłą.

Aga | 2011-10-09

Świetna książka, z której można dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia Coco i poznać ją bliżej. Genialna kobieta, która miała smutne życie... Książka godna polecenia

Marta Dębicka | 2011-05-31

Bardzo ciekawie napisana książka. Przypomina trochę bajkę o kopciuszku- prawdziwa historia osoby, która przeszła drogę od sierotki z przytułku do eleganckiej damy śpiącej na fortunie. Wspaniałe jest też tło książki- autor doskonale pokazuje jak wyglądały wielkie światowe wydarzenia (jak chociażby II WŚ) z perspektywy zwykłych ludzi. Wielką zaletą książki jest też podglądanie świata mody, polityki i sztuki "zza kulis". W biografii Chanel pojawiają się też takie postacie jak Picasso czy Churchill. Bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla fanów biografii.

Dzika_Róża | 2015-05-04
Przeczytana: 21 marca 2015

Ikona mody, poznaj jak doszła do swojej marki :)

Magdanna | 2016-10-13
Przeczytana: 25 listopada 2016