Zabójcza pamięć; Kiedy byliśmy dorośli; Promień światła; Po omacku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Code to Zero;Back When We Were Grownups;A Certain Slant of Light;
83-88243-40-3
dylemat po 50, czteropak
Xsenia

Książka zawiera : 1. Zabójcza pamięć - Ken Follett, tł. Andrzej Szulc 2. Kiedy byliśmy dorośli - Anne Tyler , tł. Anna Kołyszko 3. Promień światła - Cynthia Thayer , tł. Piotr Art 4. Po omacku - Lee Child, tł. Michał Ignar Zabójcza pamięć Wkrótce po wybuchu II wojny światowej czwórka młodych przyjaciół, studentów Harvardu, zostaje zwerbowana do pracy w nowo utworzonej amerykańskiej...

Książka zawiera :
1. Zabójcza pamięć - Ken Follett, tł. Andrzej Szulc
2. Kiedy byliśmy dorośli - Anne Tyler , tł. Anna Kołyszko
3. Promień światła - Cynthia Thayer , tł. Piotr Art
4. Po omacku - Lee Child, tł. Michał Ignar

Zabójcza pamięć

Wkrótce po wybuchu II wojny światowej czwórka młodych przyjaciół, studentów Harvardu, zostaje zwerbowana do pracy w nowo utworzonej amerykańskiej agencji wywiadowczej OSS - późniejszej CIA. Kilkanaście lat później jeden z nich budzi się w publicznej toalecie na dworcu w Waszyngtonie. Cierpi na amnezję. Komuś bardzo zależy, by nie powróciła mu pamięć..

Kiedy byliśmy dorośli

Wydawałoby się, że wszystko układa się wspaniale w jej życiu. 53-letnia Rebeka ma cztery dorosłe, samodzielne już córki, dobrą pracę, która przynosi jej również satysfakcję materialną. Jednak zaczyna ją powoli trapić pytanie, czy nie zgubiła gdzieś po drodze prawdziwego "ja".

Promień światła

Peter MacQueen bezustannie obwinia się o śmierć swojej żony i dzieci, którzy zgineli w pożarze. Głęboko religijna Elaine Sinclair obawia się, że jej nienarodzone dziecko padnie ofiarą popełnionego przez nią w młodości grzechu. W chacie Petera ukrytej w odludnym zakątku stanu Maine Elaine poszukuje wybawienia, podczas gdy Peter ucieka przed nim.

violabu Toczytam | 2013-05-12
Przeczytana: 2002 rok

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Nie - dla odcinania części dzieła literackiego!
"Książki wybrane" z serii wydawnictwa Reader's Digest są naprawdę świetną kompozycją utworów. Lepiej jednak nie czytać ich wcale niż w formie, gdzie przypadkowo - takie odniosłam wrażenie - zostały wycięte fragmenty, co powoduje ogromne wypłycenie treści. Zabieg taki wykonano, aby zmieścić 4 książki w jednej. Zupełnie bezsensownie, ponieważ fabuła "nie trzyma się kupy". Np. powoli zagęszcza się sytuacja wobec zagadki, by nagle - pstryk! - rozwiązały się wszelkie wątpliwości. Ewidentnie czuć brak dużej części tekstu.
Na miejscu autorów czułabym się obrażona takim potraktowaniem ich pracy.

Roksana | 2013-08-13

Przeczytałam "Promień światła" i jestem zadowolona. Wzięłam książkę tylko dlatego, bo nic innego nie było pod ręką i nie żałuję. Historia wzruszająca, mądrze napisana okiem starszej osoby po przejściach. Naprawdę warto.

gloria81 | 2014-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Przeczytałam póki co "Promień światła". Historia mnie wciągnęła i wzruszyła. Polecam osobom, które lubią przenosić się za pomocą książek w różne miejsca na świecie i poznawać życie zupełnie nie podobne, do naszego.
Jeśli to wersja okrojona tak jak w większości"Książek Wybranych" - mnie zupełnie wystarczyła. Brak długaśnych opisów, które w przypadku scenek takich jak golenie owiec czy pielenie w ogródku mogły by się okazać nudne do granic możliwości.Każda postać, która się pojawia zainteresowała mnie, tak jak zresztą cała opowieść.
Przeczytana od deski do deski + kilka zapłakanych chusteczek = coś do czego chętnie kiedyś wrócę.

karolajna | 2016-03-27

Jako wielbicielka kryminałów polecam "Po omacku". Jeden z najlepszych jakie czytałam!

Anna Chaudiere | 2013-07-03
Przeczytana: styczeń 2012

Przeczytałam "Kiedy byliśmy dorośli"

Anna | 2012-08-16

Z tych czterech propozycji Reader's Digest jedynie "Zabójcza pamięć" Follett'a oraz "Po omacku" Child'a była strzałem w 10.
Pozostałe jakoś mnie nie "powaliły na kolana" i dałam sobie spokój po kilkunastu stronach...

adusia2293 | 2013-09-07

czytałam "kiedy byliśmy dorośli" - tytułfajny i na tym koniec , ale za to "promień światła" zrobił na mnie wieeelkie wrażenie :)

esti1987 | 2015-06-23

Dwie świetne książki Po omacku i Zabójcza pamieć:) kiedy byliśmy dorośli nie zbyt mnie przekonało..

printka | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Zabójcza pamięć- na medal!

Rozczarowanie "Kiedy byliśmy dorośli".
Stąd wypośrodkowanie ( prawie )

Sylwia | 2011-07-26
Przeczytana: 28 lipca 2011