Sensacje XX wieku. Po II wojnie światowej

83-85852-14-X
historia
Adam

| 2014-04-25

Bogusław Wołoszański od wielu lat propaguje w naszym kraju historie XX wieku. Dzięki jego programom w telewizji, słuchowiskom radiowym oraz książką mamy możliwość poznawać te bardziej sensacyjne aspekty z najnowszej historii. Zanim zabierzemy się jednak za czytanie należy pamiętać że autor nie jest historykiem lecz dziennikarzem, który zajmuje się promowaniem i propagowaniem historii a to zasadnicza różnica. Jego powieści to bardziej sensacja a mniej historia. Z tych książek, które przeczytałem najlepiej wypadły „Sensacje XX wieku po II wojnie światowej”. Nie ma tu jak w przypadku kolejnych jego kilku publikacji, które czytałem pisania praktycznie o tym samym. Autor na podstawie wielu różnych materiałów źródłowych przybliżył nam tylko kilka wydarzeń mających miejsce po 1945 roku. Miejmy świadomości że po zakończeniu drugiej wojny na świecie działo się naprawdę wiele więc i wybór jest duży. Przyznać muszę że Wołoszański posiada talent pisarski i z rozmachem godnym powieści...

magda | 2012-10-24

Historia kołem się toczy...Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Przeczytam na pewno jeszcze nie raz.
Czy życie to wojna? W pewnym sensie. Z całą pewnością wielu z nas używa życiowych strategii i podstępów. Zapamiętałam kilka ważnych zdań z tej książki - niestety nie mogę zdradzić sekretu :).
Wołoszański połączył i wybrał historie, które moim zdaniem czyta się jak połączenie opowieści kryminalnych słynnej Aghaty z Gwiezdnymi Wojnami i Jamesem Bondem. Tyle tylko, że bohaterowie nie są fikcyjni. Wszystko wydarzyło się naprawdę. Generał McArthur z opisu Wołoszańskiego stał się moim ulubieńcem. Polecam.

Axsiu | 2014-05-20
Przeczytana: 2011 rok

Czytałem wiele książek z tematyki XX wieku ale książki Pana Bogusława Wołoszańskiego są według mnie zdecydowanie najlepsze, jakie kiedykolwiek czytałem. "Po II Wojnie Światowej" jest jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą jego pozycją. Normalnie nie mogłem się oderwać, czytając ją.
Autor ma naprawdę niespotykany talent, i jest bezdyskusyjnie moim ulubionym historykiem. Fakty przedstawia bardzo rzetelnie, lecz robi to w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Gorąco polecam

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo ciekawe, fachowe przedstawienie faktów, które zaważyły na losie świata. Pan Bogusłąw naprawdę potrafi zaciekawić czytelnika.

Robert Pisula | 2014-09-21
Przeczytana: 19 września 2014

Szczątkowa wiedza o losach świata po II wś, w moim wykonaniu sprawiło że ta książka rozszerzyła i zaciekawiła tom tematyką.

Zielin | 2015-01-25
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Klasyczny Wołoszański, chyba nie trzeba wiele pisać. Interesujący i lekki styl pisania, wiele ciekawostek. Książka o tyle ciekawa, iż przedstawia fakty, które nie są tak szeroko opisywane w literaturze jak wydarzenia II wojny światowej.

Radek | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 października 2015

Generally ok, more facts than revelations. Interesting listen, but II WW was much more intriguing.

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne

Pocahontas | 2013-04-09

nazwisko autora mówi samo za siebie.

Kretus | 2012-06-13
Przeczytana: styczeń 2012