Istota socjologii: krytyczne eseje o krytycznej nauce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Sociological Spirit
978-83-01-15244-4
socjologia
Aśka

Praca znanego amerykańskiego badacza i metodologa Earla Babbiego jest wprowadzeniem w dziedzinę socjologii, mogącym służyć nie tylko socjologom, ale także studentom innych kierunków uczęszczających na wstępny kurs socjologii lub zainteresowanych podstawami tej dziedziny wiedzy. Babbie w jasny i zwięzły sposób prezentuje w niej główne obszary badawcze współczesnej socjologii, takie jak kwestia tożsamości, grupy społeczne, nierówności społeczne, zmiana społeczna. Przystępnym językiem zachęca do poznania "istoty socjologii", jednocześnie ciekawe przykłady zastosowania wiedzy socjologicznej w życiu codziennym.

źródło opisu: Nota wydawcy

Karolina | 2015-02-28
Na półkach: Nauka, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Według mnie książka jest rewelacyjna, ponieważ mimo swojego popularnonaukowego charakteru, zawiera w sobie tyle ciekawostek i jest tak przystępnie napisana, że polecam ją każdemu! Dzięki niej można dowiedzieć się wiele o społeczeństwie i mechanizmach, które w nim zachodzą. Była moim przygotowaniem do właściwej nauki socjologii i nie zawiodła mnie.

Monika | 2014-01-27
Dorota | 2013-12-29