Rozkosze życia w pojedynkę

Live Alone and Like It. The Classic Guide for the Single Woman
978-83-7469-716-3
psychologia
Barbara

Bestsellerowy poradnik z 1936 roku dla singielki w każdym wieku! „Jedną z wielkich zalet twojego stylu życia jest fakt, że możesz być sama, kiedy tylko zapragniesz. Całym rzeszom ludzi nigdy nie będzie dane odkryć, jaka to może być przyjemność” – pisze Marjorie Hillis w wydanym po raz pierwszy w 1936 roku, ale zaskakująco aktualnym poradniku dla kobiet, które z rozmaitych przyczyn żyją...

Bestsellerowy poradnik z 1936 roku dla singielki w każdym wieku!

„Jedną z wielkich zalet twojego stylu życia jest fakt, że możesz być sama, kiedy tylko zapragniesz. Całym rzeszom ludzi nigdy nie będzie dane odkryć, jaka to może być przyjemność” – pisze Marjorie Hillis w wydanym po raz pierwszy w 1936 roku, ale zaskakująco aktualnym poradniku dla kobiet, które z rozmaitych przyczyn żyją samotnie.

Autorka, która sama przez lata była singielką, nie tyle pochwala czy zaleca życie w pojedynkę, ile radzi, jak można taką sytuację wykorzystać: rozwijając się, dbając o siebie i po prostu dobrze się bawiąc, w poczuciu absolutnej niezależności.

„Kobieta, która widzi w sobie arystokratkę, jest jak arystokratka postrzegana” – uważa Hillis. Koniec z pretensjami do świata i użalaniem się nad sobą: bądź pewna siebie, elegancka, interesująca w rozmowie, a wkrótce będziesz miała tylu znajomych i tyle zajęć, że samotne wieczory staną się wręcz wytchnieniem.

Zdrowy rozsądek bez nachalnego optymizmu, liczne zabawne przykłady z życia, praktyczne porady dotyczące ubierania się, zarządzania pieniędzmi i rozrywek, dyskretna ironia i humor czynią z „Rozkoszy życia w pojedynkę” uroczy, stylowy, a zarazem bardzo inspirujący przewodnik po życiu także współczesnej singielki.

Ilustracje: Cipé Pineles

Calendula | 2012-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Książka niestety nie była tak wspaniała, jak oczekiwałam. Dla mnie jednak widać, że jest to książka stara i pisana w zupełnie odmiennych czasach. Kompletnie też nie potrafiłam się utożsamić z żadną z pań podanych w przykładach, które zresztą dla mnie były zupełnie - że się tak wyrażę - z kosmosu wzięte.
Mimo mojego rozczarowania książkę oceniam na dobrą - bo z pewnością wielu kobietom się spodoba, a nawet jeśli nie - to i tak warto się z nią zapoznać.

Cathhhy | 2011-02-04
Na półkach: 2011, Przeczytane, Własne
Przeczytana: 03 lutego 2011

Boska książka. Od dzisiaj staje się moją Biblią.
Założę się, że nawet szczęśliwe mężatki po jej przeczytaniu porzucą swoje drugie połowy na rzecz Rozkoszy Bycia Samotną Kobietą Niezależną.

Fragile | 2011-11-08

niestety, już sama odkryłam wcześniej te rozkosze :)

patis12 | 2016-09-09
Renata | 2016-04-15