Człowiek w czarnym kapeluszu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Fragment: "Irena prawie biegła z powrotem. Małą grupkę gapiów milicjanci trzymali w pewnej odległości od miejsca wypadku. Ludzie mówili o jakimś mężczyźnie leżącym w rowie. - Co to za mężczyzna? Gdzie on jest? - zapytała zatrzymując się obok jakiejś kobiety. - Leży w rowie. Z jezdni prawie go nie widać. Szłam godzinę temu i niczego nie zauważyłam. - Co mu się stało? Potrącił go samochód? - Nie...

Fragment:
- Co mu się stało? Potrącił go samochód?
- Nie wiadomo... Ale chyba nie. Mówią, że leżał tu całą noc.
Irena przepychała się do przodu roztrącając ludzi.
- Proszę się cofnąć! - powiedział młody milicjant zagradzając jej drogę.
- Kto to jest?
- Proszę się cofnąć - powtórzył jak automat.
- Ja muszę go zobaczyć.
Przyjrzał jej się z uwagą.
- Czy to jest ktoś z pani rodziny?
- Skąd mogę wiedzieć skoro go nie widziałam!
- Pani mieszka gdzieś w pobliżu?
- Nie!
- Szuka pani kogoś?
- Nie."

Siuks | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Tak jak Sz.P. Ania1986 z Lublina :), ja również lubię kryminały z czasów PRL-u. Może dlatego, że to czasy mojego dzieciństwa, które człowiek zawsze miło wspomina.
Akcja przedmiotowej książki toczy się w połowie lat 70-tych. Do małej wsi Bylice k/Miastka przejeżdża z Krakowa Irena Tuszyk, która chce się pilnie skontaktować z Józefem Bargieł, o którym miejscowi nie mają najlepszego zdania i o którym niewiele wiedzą. Wiadomo tylko, że do Bylic przyjechał po wojnie, że handluje króliczymi skórami i że często gdzieś wyjeżdża na kilka dni. Mówi się, że handluje również walutą, że odwiedzają go podejrzane typy i że podobno jest bardzo bogaty. Bargieła jednak nie ma we wsi ani w Miastku i nikt nie wie, gdzie jest. W poszukiwaniach pani Irenie pomaga miejscowy syn rolnika Władek Bieńkowski, który również ma interes do Bargieła. Po nieudanych poszukiwaniach pani Irena wraca do Krakowa. Tam, jadąc rano taksówką, dojeżdża do miejsca wypadku. Okazuje się, że znaleziony w rowie martwy...

Rena | 2013-10-14

Akcja książki rozgrywa się w czasach PRL-u .Umiera człowiek, którego nikt nie darzył sympatią a więc każdy kto go znał, może okazać się mordercą. Polecam :)

jalop | 2012-08-09
Przeczytana: 18 stycznia 2006

Bardzo dobra polska powieść sensacyjna.
Nie jest nudna i czyta się ją lekką. Nie będę pisać o czym jest, w każdym razie ciekawie śledzi się śledztwo.
Postać Irenki na plus, odegrała niezłą rolę, i bardzo starała się przeżyć:)

carolinkaa | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Mi sie podobalo taki stary styl pisania i szczerze mowiac wciagnela mnie. Do konca nie wiadomo kto jest sprawca morderstwa i wszystko jest dosyc zawile.

Anita | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016