Eseje

Collected Essays: First and Second Series
83-7038-089-1
filozofia, Ameryka
jestemtu

Kiedy dziś obserwujemy, jak młodzi Amerykanie, dzieci pokolenia hippisów, odwracają się od polityki, bo "nic od nich nie zależy", wiemy, że to pokłosie zerwania z ideałami, które szczepił Ameryce Emerson. Zerwania z historyczną tożsamością Ameryki. Kiedy dziś obserwujemy w Polsce zjawiska, które tak raziły Emersona w Ameryce przed 120 laty, widać, jak bardzo brakuje nam własnego Emersona. Dlatego tak przyda się nam, ta właśnie książka szkiców "ojca Ameryki".

krupka1 | 2017-11-27
munyana | 2014-04-24
Łukasz Hryniuk | 2014-04-21
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Co czyta Donald Trump

Kiedy kilka dni temu publikowaliśmy artykuł o tym, jakie książki miały największy wpływ na odchodzącego prezydenta Baracka Obamę kilka osób wyraziło w komentarzach zainteresowanie tym, co czyta Donald Trump. Oto lista polecanych przez nowego prezydenta USA pozycji książkowych.