Eseje

Collected Essays: First and Second Series
83-7038-089-1
filozofia, Ameryka
jestemtu

Kiedy dziś obserwujemy, jak młodzi Amerykanie, dzieci pokolenia hippisów, odwracają się od polityki, bo "nic od nich nie zależy", wiemy, że to pokłosie zerwania z ideałami, które szczepił Ameryce Emerson. Zerwania z historyczną tożsamością Ameryki. Kiedy dziś obserwujemy w Polsce zjawiska, które tak raziły Emersona w Ameryce przed 120 laty, widać, jak bardzo brakuje nam własnego Emersona. Dlatego tak przyda się nam, ta właśnie książka szkiców "ojca Ameryki".

Nikaa | 2016-07-14
Przeczytana: 30 października 2014