Piegowate opowiadania

Wydawnictwo: BIS
Poetyka

Trzecia książka o przygodach przedszkolaka Tomka, znanego z `Opowiadań dla przedszkolaków` i `Opowiadań z piaskownicy`. Pełne ciepłego humoru opowiadania o rezolutnym chłopcu, dla którego codzienne życie w rodzinie i w przedszkolu jest pełne niezwykłych przygód i odkryć. Interesujące może być obserwowanie muchy chodzącej po szybie, jak i wymyślanie niezwykłych wynalazków, a wyścig z kolegami do drzwi przedszkola może być bardziej pasjonujący niż lekcja karate. Szkoda tylko, że dorośli nie zawsze to rozumieją...

źródło opisu: BIS, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2012 rok

Dalsze przygody Tomka, który nigdy się nie nudzi.
Bardzo fajna książka tak jak "Opowiadania z piaskownicy" i "Opowiadania dla przedszkolaków" wszystkie książki serdecznie polecam :)

Jagoda30 | 2015-02-01

Całą rodziną jesteśmy fanami Tomka i jego opowiadań :) Krótkie zabawne historyjki z życia przedszkolaka. Książka wprost idealna dla maluchów. Z czystym sumieniem polecam!!!

kropka75 | 2016-03-16
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Fantastyczna rzecz.
Tak w postaci książki, jak i w mp3 - czytane przez Artura Barcisia.

Rewelacja.
Krótkie historyjki. Zwarte i zabawne. Bystre.
Zachwycają nawet moje dziecko, które nie potrafi się skupić dłużej na treści słyszanej.

Polecam. Dla dzieci i dla rodziców.
Uwielbiam. :)

figlarna24 | 2012-03-14
Przeczytana: 13 marca 2012

My dorośli najczęściej zagłębiamy się w literaturę odpowiadającą na nasze oczekiwania względem wieku czy upodobań. Coraz mniej recenzuje się pozycję książkowe z gatunku dla dzieci. Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest całe zatrzęsienie, ale zazwyczaj są one krótkie i oczywiste w treści. I tu spotkałam się ze świetną pozycją dla naszych pociech .Szczególnie dla dzieciaczków 4+ , choć po swoim dwuletnim synku tez widziałam zainteresowanie przygodami Tomka -przedszkolaka.

Przygody Tomka przedszkolaka składają się z trzech pozycji:"Opowiadania dla przedszkolaka", "Opowiadania z piaskownicy", czy "Piegowate opowiadania".

Natomiast każda z trzech książek to zbiór historii , przygód Tomka. Autorką jest bardzo znana i doceniona w kręgu pisarzy dla dzieci Pani Renata Piątkowska. Renata Piątkowska ukończyła socjologię i jest przede wszystkim matką , co jej niewątpliwe pomogło w stworzeniu niezwykłego świata małego Tomka. Tak opisana świat dziecka sprawia ,że stajemy się głównym...

adorable | 2011-02-02

Krótkie, ciekawe opowiadania dla dzieci. Ich narratorem oraz głównym uczestnikiem jest przedszkolak Tomek, którego spotyka wiele przygód - jak przystało na kilkuletniego chłopca. Oczywiście, każda z historii kończy się zdaniem "Ale dorośli przecież tego nie rozumieją", bo to i prawda. ;)
"Piegowate opowiadania" zaciekawią nie tylko dzieci, ale przy okazji - rozśmieszą również ich opiekunów. Polecam. :)

katecz | 2015-05-21
Przeczytana: 2013 rok

REWELACJA !!! Zabawne i ciekawe historyjki. Przyjemna lektura zarówno dla dziecka i rodzica. Z 3,5-latkiem czytaliśmy to w kóło, wraz z innymi częściami ;)

Dla dzieci w wieku od 3-6 lat

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Przecudowne, przezabawne opowiadania o przedszkolaku Tomku. To jedna z niewielu książek ,która potrafiła rozbawić mnie do łez. Polecam wszystkim bardzo serdecznie.

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: wrzesień 2014

Wspa-nia-ła kontynuacja, pełna ciepła i humoru! Świetna lekcja postrzegania codzienności przez pryzmat pięciu lat życia :)

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

Juta | 2012-01-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Trzeba mieć dar pisania, żeby rozbawić czytelnika do łez. A podwójny dar, by rozśmieszyć dorosłego i małego. Do tego książka jest mądra i czyta ją się jednym tchem. Jak wszystkie książki Pani Renaty:)