Piegowate opowiadania

literatura dziecięca
BIS
2010-05-01
2010-05-01
bajki literatura dla dzieci baśnie

Okładka książki Jak to się zaczęło? Mity o powstaniu świata Marcin Minor, Renata Piątkowska
Jak to się zac... Marcin Minor, Renat...
Okładka książki LEGO Books. Niezwykłe opowieści o smokach Reynoso Naibe, Nnedi Okorafor, Renata Piątkowska, Helen H. Wu
LEGO Books. Ni... Reynoso Naibe, Nned...

Świetna książka, dzieci i ja się zaśmiewaliśmy. Zresztą polecam audiobook czyta Barciś i jest genialny.

Polecam wszystkim rodzicom, którzy przy czytaniu zasypiają 😂 "Piegowate opowiadania" to zbiór krótkich opowiadań, których głównym bohaterem jest kilkuletni Tomuś. Zapewniam, że jego przygody rozbawią nie tylko najmłodszych. Moje ulubione opowiadanie jest pt. "Babcia" :)

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Ja ja lubię takie opowiadania ...;)

Różne tematy, zmieniające się otoczenie, i jeden główny bohater- narrator, kilkuletni Tomek. Osiemnaście zabawnych opowieści. Przedszkolak przedstawia nam swoich rodziców, dziadków, starszą siostrę oraz kolegów, koleżanki z przedszkola i wiele innych postaci. Nie tylko ludzi, bo jego znajomymi również może być mucha, a raczej pan much, żaba czy ośmiorniczka.

Tomek ma głowę pełną świetnych pomysłów, lecz jak sam mówi "dorośli tego nie rozumieją". Sami poczytajcie i oceńcie, czyż pomysł namalowania pięknej żyrafy z zacieku farby na ścianie jest zły? Tylko wrażliwa dusza małego artysty potrafi wykorzystać tak prozaiczny element do tak ciekawego dzieła...
A kiedy zabawa w eskimoską wioskę wymaga rozbudowy i postawienia igloo. Z czego można zrobić taki domek? No zastanówcie się...Tomek wpadł na genialny w swej prostocie pomysł. Wprawdzie mamie niezbyt to się spodobało, ale sami wiecie: "dorośli tego nie rozumieją"...ale wy, czytając możecie mieć niezły ubaw.
(...)
Mnóstwo wydarzeń, wiele pomysłów. W życiu kilkulatka tyle się dzieje. Poczytajcie, bo niejedna sytuacja przypomni wam te z waszej codzienności, kiedy sami mieliście pięć, czy sześć lat. A już na pewno nieraz odkryjecie zbieżności z problemami, pytaniami czy pomysłami swoich kilkuletnich dzieci.

Zapewniam, że wiele z tajemniczych i niezrozumiałych dotąd historii może się wyjaśnić. Bądźmy tymi dorosłymi, którzy rozumieją chociaż trochę świat swoich dzieci, a nie tymi, o których nasz mały przedszkolak wciąż wspomina na zakończenie swoich historii.

Szkoda, że ilustracje są dużo mniej wyraziste niż opowieści do których zostały stworzone, ale to moje zdanie - a ja jestem dorosłym czytelnikiem. Mojemu kilkulatkowi natomiast, najbardziej doskwierała zbyt mała ilość rysunków.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Ja ja lubię takie opowiadania ...;)

Fantastyczna rzecz.
Tak w postaci książki, jak i w mp3 - czytane przez Artura Barcisia.

Rewelacja.
Krótkie historyjki. Zwarte i zabawne. Bystre.
Zachwycają nawet moje dziecko, które nie potrafi się skupić dłużej na treści słyszanej.

Polecam. Dla dzieci i dla rodziców.
Uwielbiam. :)

Fantastyczna rzecz.
Tak w postaci książki, jak i w mp3 - czytane przez Artura Barcisia.

Rewelacja.
Krótkie historyjki. Zwarte i zabawne. Bystre.

Polecam. Dla dzieci i dla rodziców.
Uwielbiam. :)

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

REWELACJA !!! Zabawne i ciekawe historyjki. Przyjemna lektura zarówno dla dziecka i rodzica. Z 3,5-latkiem czytaliśmy to w kóło, wraz z innymi częściami ;)

Dla dzieci w wieku od 3-6 lat

Dla dzieci w wieku od 3-6 lat

Bez ładu i składu, bez głębszej treści czy choćby poczucia humoru :(

Bez ładu i składu, bez głębszej treści czy choćby poczucia humoru :(

wspaniała ;) Polecam !!!

wspaniała ;) Polecam !!!

Świetne! Taki polski odpowiednik Mikołajka tylko przeznaczony dla młodszych czytelników. Ironia, sarkazm, czarny humor na poziomie wieku 3+ :) Mi się podobało :)

Przygody Tomka to strzał w dziesiątkę - bawię się przy nich równie dobrze jak moje dzieci :) Polecam wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom. To trochę taki Mikołajek w polskich realiach.

• Dla dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Piegowate opowiadania