Diabelski walc

Cykl: Alex Delaware (tom 7) | Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Devil's waltz
Aha K

Do szpitala w Los Angeles zostaje przywieziona półtoraroczna dziewczynka. Już wiele razy trafiała do kliniki z objawami tajemniczych dolegliwości. Lekarze nie potrafią postawić diagnozy. Przyczynę odkrywa Alex Delaware. I wpada na trop zbrodni zrodzonej w umyśle szaleńca...

źródło opisu: [AMBER, 2000]

Roland | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Kolejna powieść Kellermana. Tym razem nasz główny bohater Alex Delawere próbuje rozwikłać przyczyny tajemniczych dolegliwości półtorarocznej dziewczynki. Prawda jaką odkrywa okazuje się bardziej wstrząsająca niż można byłoby sobie pomyśleć. Jednym słowem można podsumować, że w sumie cała książka poświęcona jest strasznemu zespołowi psychologicznemu jakim jest zespół Munchhausena. Oczywiście znajdą się również polityczno- ekonomiczne intrygi samych władz szpitala. I tym razem należy pochwalić pana Kellermana za zakończenie, gdzie tożsamość szaleńca jest zaskakująca. Kellerman w swoich książkach przyzwyczaił nas do tego, że intrygi w nich zawarte są bardzo zawiłe, lecz tym razem wydaje mi się czegoś zabrakło, sama opowieść jest dobrze skomponowana, ale jakoś zbyt prosta.
Cóż książkę polecam dla wszystkich czytelników dobrych thrillerów psychologicznym z nutka medycyny.

Aneta Wiola | 2016-08-07
Przeczytana: 2014 rok

Kolejna powieść Kellermana z psychologiem dziecięcym Alexem Delaware. Tym razem doktor zostaje poproszony o pomoc przez swoją dobrą znajomą lekarkę ze szpitala leczącą chorą dziewczynkę.
Rodzice dziecka dziwnie się zachowują, mała ciągle wraca do szpitala, nie może bawić się jak normalne dzieci. Nie wiadomo co jej dolega. Delaware musi odkryć prawdę zanim umrze dziecko.
Powieść Kellermana jedna z najgorszych, jakie czytałam. Bardzo dobrze znam tego pisarza, wiedziałam czego mogłam się mniej więcej spodziewać. W tym przypadku jednak Jonathan zaserwował nam nudę przez całą powieść.
Brakowało akcji, napięcia i zaskakującego zakończenia. Czytelnik już na samym początku mógł się domyślić zagadki, a wraz z kolejnymi stronami utwierdzić się w swoim przypuszczeniu.
Zdecydowanie za słaba książka jak na Kellermana.

Kolejna bardzo dobra książka pana Kellermana z moim ulubionym bohaterem - Alexem Delaware.
W Diabelskim Walcu mamy wszystko to co najbardziej u Kellermana lubię, intrygę, zagadkę, stopniowanie napięcia, poplątane wątki i długi czas podczas którego człowiek nie ma pojęcia, kto jest winny.
I przede wszystkim bohaterowie, czyli Alex, Milo, Robin.
Generalnie nie lubię kryminałów, książki Jonathana Kellermana są wyjątkiem. Może z powodu występującego w nich wątku psychologicznego, czyli profesji głównego bohatera.
Książka jest - jak wiele innych tego pisarza - napisana bardzo rzeczowo, bez niepotrzebnych przejaskrawień. Aby zrozumieć skalę zła, nie trzeba w nich krwawych opisów, wystarczy to co mówi główny bohater.

Postacie są ukazane bardzo dobrze, akcja jest sprawnie prowadzona, intryga zawiła.
Polecam.

Anna Janiszewska | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Nie sądziłam, że kryminał medyczny może być aż tak wciągający, tak na prawdę do ostatnich momentów nie ma się pewności kto pociąga za sznurki i jaki ma w tym cel. Bardzo ciekawie napisana książka, jedyny minus to niekiedy pojawiające się literówki przy tłumaczeniu, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić. Była to moja pierwsza książka z tej serii ale z chęcią sięgnę po pozostałe tomy.

Henioo | 2013-09-24
Przeczytana: listopad 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Alex Delaware, dziecięcy psycholog, ponownie przy pomocy kumpla, policjanta-geja Milo Sturgisa na tropie niezgorszej afery. A wszystko zaczęło się od tego, że jego przyjaciółka Stephanie, poprosiła go o pomoc w sprawie "dziwnej" choroby jej pacjentki, 2-letniej Cassie Jones, która jest wnuczką zarządcy szpitala. Alex podejrzewa u matki Cassie, Cindy, zespół Munchausena, czyli wywoływanie chorób u własnych dzieci...
Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka "prosta", a za wszystkim stał ojciec Cassie, psychol, który w ten sposób chciał skierować oskarżenia na żonę i w ten sposób pozbyć się jej, ponieważ ta zdradzała go na każdym kroku...

Dosyć dobra, jak to Kellerman.

Anna | 2015-05-17
Przeczytana: 2014 rok

Przeczytałam już kilka książek pana Kellermana, bo lubię ten gatunek. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, ale ta jest akurat całkiem niezła. Bardzo zręcznie przedstawiona historia małego dziecka, powracającego wciąż do szpitala z powodu niewyjaśnionych, dziwnych dolegliwości. W toku śledztwa, prowadzonego przez głównego bohatera, poznajemy mechanizm i szaleństwo działania osoby z zaburzeniem psychicznym, jakim jest przeniesiony zespół Munchausena. Książka porusza i zaskakuje. Polecam.

killersteward | 2014-01-10

Po kilku słabszych historiach o Alexie Delaware, które ostatnio czytałem, wreszcie coś porządnego. Już od dawna jestem fanem tego cyklu i naprawdę cieszę się, że jednak można napisać coś zawiłego, interesującego i szokującego panie Kellerman. No i w końcu nie ma tego użalania się nad sobą Alexa, bo opuściła go Robin i boli go serduszko. Robin wróciła i jej wątek nie jest już tak wyolbrzymiony(całe szczęście). Polecam!!! A sam szukam kolejnych przygód dziecięcego psychologa.

Malra | 2015-11-08
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2015

Pierwsza książka tego autora, ale juz wiem że zostanę fanką Alexa Delaware.
Świetnie się ją czyta, intryga dawkowana stopniowo.

Polecam.

Bożena | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Momentami niestety się nudziłam i czułam trochę jakbym czytała książkę popularyzującą wiedzę o zastępczym zespole Münchhausena. Chyba wolę części, w których jest więcej akcji z Milo.

nina19 | 2016-02-24

Jonathan Kellerman pisząc "Diabelski walc" musiał mieć zdecydowanie niż intelektualny. Czyta się to ziewając i myśląc "kiedy tutaj zacznie się coś dziać?" .