Rogue trader
83-87014-11-7
Marcin Janusz

Opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach - największej aferze finansowej ostatniego dziesięciolecia. W czwartek, 23 lutego 1995, z singapurskiej placówki banku Barings - najbardziej szacowanej instytucji finansowej Wielkiej Brytanii - wyszedł młody makler Nicholas Leeson. Nie pojawił się więcej w pracy. Dopiero dwa dni później jego szefowie odkryli, że na jednym z kont Baring Securities znajdują się dziesiątki tysięcy kontraktów futures na tokijski indeks Nikkei 225 i na japońskie obligacje rządowe. Nikt o nich nie wiedział.

Marcin Janusz | 2010-09-01
Przeczytana: styczeń 2007

Fantastyczna książka, czyta się jednym tchem, nawet jeśli tematyka giełdy jest nam całkiem obca - w sumie to bardziej jakaś sensacja/kryminał niż książka o rynkach finansowych ;-)

Bardzo mądra książka.
Ciekawe życie człowieka który "zjadł zęby" na giełdzie.
Wszystko co powinno się wiedzieć o rynkach futures.
Bardzo polecam!!!

Sideman | 2012-03-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2010

Tą opowieść warto przeczytać z dwóch powodów. Po pierwsze, aby się dowiedzieć jak funkcjonują lub raczej funkcjonowały banki inwestycyjne i jak funkcjonował rynek instrumentów pochodnych w Singapurze. Po drugie z uwagi na opowieść o młodym człowieku, jego rozterkach i upadku Baringsa opisanej z jego punktu widzenia.

Patka | 2017-02-03
Ikar | 2016-06-06