Winston Churchill - Wizjoner

Wydawnictwo: StudioEMKA
Das Churchill-Prinzip
Winston Churchill
Michał

Winston Leonard Spencer Churchill - brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz i historyk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla. Był człowiekiem z krwi i kości, postacią wyróżniającą się dzięki swym mocnym cechom charakteru, jak i słabościom. Ale to jego silnego, świadomość posiadania władzy, wybuchowość, wielka fantazja, dobroduszność, zawadiackość, zafascynowanie wojną oraz zmysłowość decydowały o nieprzeciętnych osiągnięciach. Churchill był autentyczny w tym, co robił, nie zakładał żadnych masek. Zawsze wierzył w siebie i w słuszność swoich decyzji, mimo że te decyzje mogły zranić bliskich.
Śmiałek na wojnie, polityk- wizjoner, jedna z najwybitniejszych i niepowtarzalnych osobowości XX wieku. Zdecydowanie, żądza działania, strategiczne myślenie, wola przetrwania oraz zdolność zmotywowania całego narodu, to tylko niektóre z jego cech, które czynią z niego osobę godną naśladowania przez ludzi świata biznesu. Dlatego książka ta może być pasjonującą lekturą dla menedżerów, przedstawicieli kadr kierowniczych, dotkniętych dodatkowo historycznym bakcylem, ponieważ Hesse odkrywa w niej, jak na przykładzie przeróżnych wydarzeń z życia Churchilla można sytuacje kryzysowe obrócić w szanse uwieńczone sukcesem.
Książka Hesse’go jest, by powtórzyć za Ernstem Horstem, recenzentem z Frankfurter Allgemeine Zeitung, kwintesencją sposobu Churchilla na przeżycie życia.
Robi wrażenie lekkością, z jaką autorowi udało się ożywić wydarzenia, postaci i słynne miejsca.

źródło opisu: StudioEmka, 2009

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/

Dalek | 2014-12-11
Przeczytana: 10 listopada 2014

Książka-poradnik pokazująca Winstona Churchilla w każdym świetle - premiera, geniusza, a także bardzo zabawnego człowieka. Każdy rozdział lektury pełni funkcje rady w danej dziedzinie. Każda rada jest pokazywana z punktu widzenia Churchilla. Przypadkiem znalazłem tę książkę w księgarni. "O, Churchill - kupuję" Książka warta uwagi.

Firrine | 2015-07-28
Przeczytana: 02 lipca 2015

Bardzo subiektywn, przedstawia Churchilla tylko w pozytywnym świetl, pomija niektóre fakty. I przydała by się lepsza korekta ;) ale pomimo to książkę dość fajnie się czyta dzięki zastosowaniu licznych cytatów i anegdot ;)

Empek | 2016-11-15
Rafał | 2016-09-08