Łajdak na Giełdzie

83-87014-11-7
Krzysztof Środa
maklerstwo przestępczość gospodarcza banki

więcej Więcej

Pasjonująca historia o tym jak jeden facet zatopił najstarszy bank inwestycyjny z UK. Historia tym bardziej ciekawa, że opowiedziana z fotela głównego bohatera czyli Nicka Lessona. Narastająca dramturgia powoduje, że podczas czytania sam miałem sciśnięty żołądek oczekując na kulminacyjny moment. Książka godna polecenia nawet ludziom, którzy nie interesują się finansami.

Książka ukazuje obraz dealing roomu jakiego już nigdzie na świecie nie znajdziemy. Współczesne ograniczenia w postaci lawiny przepisów, kontroli dostępu i autoryzacji, badań audytorów i specjalistów od compliance byłyby niewyobrażalne dla Leesona tamtych czasów. Dużą odpowiedzialność powierzono 25-latkowi, złotemu dziecku. Wszystko wydawało się iść dobrze, do czasu ......

Bardzo mądra książka.
Ciekawe życie człowieka który "zjadł zęby" na giełdzie.
Wszystko co powinno się wiedzieć o rynkach futures.
Bardzo polecam!!!

Tą opowieść warto przeczytać z dwóch powodów. Po pierwsze, aby się dowiedzieć jak funkcjonują lub raczej funkcjonowały banki inwestycyjne i jak funkcjonował rynek instrumentów pochodnych w Singapurze. Po drugie z uwagi na opowieść o młodym człowieku, jego rozterkach i upadku Baringsa opisanej z jego punktu widzenia.

Fantastyczna książka, czyta się jednym tchem, nawet jeśli tematyka giełdy jest nam całkiem obca - w sumie to bardziej jakaś sensacja/kryminał niż książka o rynkach finansowych ;-)

• Finanse
  • Eko-Mat-Inf