Łajdak na Giełdzie

biografia, autobiografia, pamiętnik
83-87014-11-7
Krzysztof Środa
maklerstwo przestępczość gospodarcza banki

Książka ukazuje obraz dealing roomu jakiego już nigdzie na świecie nie znajdziemy. Współczesne ograniczenia w postaci lawiny przepisów, kontroli dostępu i autoryzacji, badań audytorów i specjalistów od compliance byłyby niewyobrażalne dla Leesona tamtych czasów. Dużą odpowiedzialność powierzono 25-latkowi, złotemu dziecku. Wszystko wydawało się iść dobrze, do czasu ......

Bardzo mądra książka.
Ciekawe życie człowieka który "zjadł zęby" na giełdzie.
Wszystko co powinno się wiedzieć o rynkach futures.
Bardzo polecam!!!

Tą opowieść warto przeczytać z dwóch powodów. Po pierwsze, aby się dowiedzieć jak funkcjonują lub raczej funkcjonowały banki inwestycyjne i jak funkcjonował rynek instrumentów pochodnych w Singapurze. Po drugie z uwagi na opowieść o młodym człowieku, jego rozterkach i upadku Baringsa opisanej z jego punktu widzenia.

Fantastyczna książka, czyta się jednym tchem, nawet jeśli tematyka giełdy jest nam całkiem obca - w sumie to bardziej jakaś sensacja/kryminał niż książka o rynkach finansowych ;-)

• Finanse
  • Eko-Mat-Inf