Słownik historii świata

Wydawnictwo: Zielona Sowa
83-7389-854-9
historia

Idealna pozycja dla wszystkich, którzy mają problemy z ogarnięciem skomplikowanej materii historycznej. Hasła słownika, wzajemnie powiązane odsyłaczami, począwszy od zagadnień ogólnych (charakterystyki całych epok, przeglądy dziejów wybranych państw i regionów), a skończywszy na szczegółowych (biogramy postaci, traktaty, wojny, idee, osiągnięcia kultury itd.), tworzą panoramę dziejów ludzkości, w syntetycznym ujęciu przedstawiając ważne kwestie w taki sposób, by możliwe było zrozumienie mechanizmu procesu historycznego i zauważenie licznych związków przeszłości ze współczesnością.

Wecia | 2014-02-01
Gosia | 2014-01-19