Podróż w świat etyki

978-83-7505-558-0
Filozofia, etyka, aksjologia, moralność,
filozofia i etyka
Łukasz

Podróż rozpoczyna się od prezentacji pojęć i głównych problemów etyki. Następnie przedstawiani są Mistrzowie - od starotestamentowych proroków, starożytnych filozofów i reformatorów religijnych, po myślicieli nowożytnych, nie wyłączając "kontestatorów" etyki. Ostatnim etapem wyprawy jest poszukiwanie odpowiedzi na podstawowe pytanie: jak być w życiu dobrym człowiekiem na każdym poziomie społecznej drabiny. Co więcej, młody człowiek ma możliwość wyboru drogi, która pozwoli mu osiągnąć życiowe spełnienie. Stąd "Podróż w świat etyki" stanowi obowiązkową lekturę dla każdego młodego (i nie tylko) podróżnika!

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,53649,Podroz-w-swiat-etyki.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,53649,Podroz-w-swiat-etyki.htm