Artykuły
Literackie duety kryminalne: co dwie głowy do rozwiązania sprawy, to nie jednaAnna Sierant3Artykuły
Yuval Noah Harari ostrzega przed AI: Potencjalny koniec historii ludzkościKonrad Wrzesiński21Artykuły
Pride Month – książki, których nie możesz przegapićLubimyCzytać35Artykuły
Zburzony spokójchybarecenzent0
Jerzy Pilikowski

- Pisze książki: powieść przygodowa, encyklopedie, słowniki, filozofia, etyka, historia, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), literatura dziecięca, opowiadania, powieści dla dzieci, religia
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 1952 (data przybliżona)
Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma za sobą 27 lat pracy w szkolnictwie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Nauczał historii, wiedzy o społeczeństwie, prowadził fakultet humanistyczny (historia, politologia, elementy filozofii, historii sztuki i geografii kulturowej). W 2000 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.
- 99 przeczytało książki autora
- 115 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Jednak miałem zwyczaj na zajęciach z historii (...) podejmować dyskusję na tematy etyczne. Uważałem, że zagadnienia te są ważniejsze od lekcji historii (z której oprócz szczególnie zainteresowanych i tak nic nie pamięta). A życie...? Życie nie da o sobie zapomnieć.
Jednak miałem zwyczaj na zajęciach z historii (...) podejmować dyskusję na tematy etyczne. Uważałem, że zagadnienia te są ważniejsze od lekc...
Rozwiń ZwińNiech więc nikt z was nie narzeka. Nikt nas na tym świecie przemocą nie trzyma. Każdy przebywa tu z własnej woli. Jeżeli ktoś nie ceni życia, a nie umiera, znaczy to, że jest tchórzem Kto więc żyje, niech życie chwali i pomimo wszystkich przeciwności robi co wartościowego.
Niech więc nikt z was nie narzeka. Nikt nas na tym świecie przemocą nie trzyma. Każdy przebywa tu z własnej woli. Jeżeli ktoś nie ceni życia...
Rozwiń ZwińHistoria nie rozpada się na kawałki, jak źle zszyta książka. Jest ona jednolitą tkaniną, a nićmi w tej tkaninie są ludzkie żywoty.
Historia nie rozpada się na kawałki, jak źle zszyta książka. Jest ona jednolitą tkaniną, a nićmi w tej tkaninie są ludzkie żywoty.