Języczkowe przygody i inne bajeczki logopedyczne

Wydawnictwo: Harmonia
9788371341939
poradniki
Maja

Niniejsza publikacja przyda się logopedom, nauczycielom nauczania zintegrowanego oraz nauczycielom-terapeutom podczas zajęć grupowych i indywidualnych z dziećmi 5-, 6-, 7-letnimi. Zamieszczone w niej ćwiczenia – umiejętnie wplecione w treść bajek – usprawniają artykulatory, uczą prawidłowego oddechu, kształtują słuch fonemowy. Ponadto rozwijają mowę opowieściową, kształtują umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego (rozmowa na temat treści bajek, historyjek obrazkowych), a także rozwijają motorykę rąk (kolorowanie, wycinanie, rysowanie po śladzie).

Całość została tak pomyślana, by dzieci ćwiczyły w czasie zabawy i by ćwiczenia ich nie nużyły.

Pna_Dsz | 2016-02-14
Art_emida | 2011-04-30