8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Anioł

"Powrót" to wzruszająca powieść, pełna ludzkiego ciepła i wiary w człowieka. Stawia wiele pytań dotyczących najistotniejszych spraw w życiu. Na tle obrazu współczesnej Polski i gorzkiego szkicu emigracji zarobkowej, ukazana jest w niej różnorodność ludzkich postaw i dokonywanych wyborów. Nie brak też trafnych spostrzeżeń komentujących aktualną rzeczywistość.

źródło opisu: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=57

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=57

karuzela | 2013-08-17

Mala Wielka Ksiazka.

Bardzo madra, bardzo aktualna i bardzo polska. O tym, ze mozna stapac mocno po ziemi jednoczesnie nie zapominajac o sprawach jak najbardziej nieziemskich. O tym, ze trzeba byc odpowiedzialnym za swoje wybory. Autorka daleka jest jednak od osadow i moralizowania. Pokazuje rzeczywistosc, odwaznie (!!!) nazywa rzeczy po imieniu, a nade wszystko wierzy w czlowieka i w to, ze zawsze jest szansa i czas na powrot. Jestem pod ogromnym wrazeniem celnosci spostrzezen autorki, jej prostoty jak i glebokiej wrazliwosci. Lektura wiecej niz obowiazkowa.

Anioł | 2010-08-29
Przeczytana: 2006 rok