Szczęście w San Miniato

Le bonheur a San Miniato
8372006458
Szczęście, San Miniato
dona

Ostatni tom trylogii opowiadającej dzieje rodzin O'Shaughessych i Romerów - czterech sióstr i czterech braci. I tym razem wraz z grupką naszych bohaterów - w miarę upływu lat coraz bardziej topniejącą - wędrujemy w czasie i przestrzeni. Przestrzeń dla tych kosmopolitów i niespokojnych duchów to cały świat, gdyż przygody i perypetie miłosne zawiodą ich jak zwykle do niemal wszystkich zakątków ziemi. Czas to okres II wojny światowej i wczesne lata powojenne, po powrót do władzy generała de Gaulle'a. Bohaterowie są bądź świadkami, bądź uczestnikami niemal wszystkich najważniejszych wydarzeń politycznych oraz przemian obyczajowych tego okresu. Ich życie osobiste jest równie burzliwe co czasy, w jakich przyszło im żyć i działać.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

konitka | 2013-10-26
Przeczytana: październik 2013

Ostatnia z trylogii o rodzinie Romerów i O'Shougnessych, która głównie zawiera dysputy filozoficzne przeplatane wydarzenia historycznymi, co sprawia że same przygody głównych bohaterów tracą wartki rytm. Warto przeczytać dla samego zamknięcia ciekawych życiorysów postaci.

Muminka | 2014-01-26
Alina Solon-Lipińska | 2014-01-14