Wieża

Wydawnictwo: Rebis
The Tower
83-7120-970-3
Iwona

Wieża to strzeżone więzienie w Stanach Zjednoczonych, w którym przebywają niebezpieczni, skazani na dożywocie przestępcy. Jeden z nich - Allander Atlasia, ucieka z Wieży. W pościg za nim rusza Jade Marlow, były agent FBI. Jego geniusz śledczy pozwala mu wniknąć w psychikę poszukiwanego zbrodniarza. Rozpoczyna się śmiertelna gra, w której obowiązuje tylko jedna reguła - "zabij albo sam zostaniesz zabity".

LukasMacer | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Super glina o tak silnej psychice, że zgina łyżeczki samym spojrzeniem; super złoczyńca tak zły, że okolicznym krowom mleko kwaśnieje już w wymionach; ONA piękna i zarazem inteligenta, chodzący seksapil uzbrojony w rewolwer. Sztampa, sztampa, jeszcze raz sztampa, ale dobra! Wszystko co być powinno w takiej książce, jest na swoim miejscu. Pościgi, strzelaniny, wybuchy, ludzkie dramaty... oczywiście wszystko grubymi nićmi szyte, ale nie o realizm raczej tu chodzi. Pozycja bardziej dla miłośników gatunku niż przeciętnego zjadacza chleba, ale zamiast szósty raz oglądać "Szklaną pułapkę" śmiało można sięgnąć po książkę Gregga Hurwitz'a.

Fulko | 2016-09-09
lutek | 2016-02-23